Kredi Notu Yükseltme Teknikleri

Daha önce yazdığımız yazılarda kredi notu nedir ? ve kredi notu neden düşer ? başlığı altında açıklamalarımızı sizler ile paylaştık. Düşük olan veya var olan kredi notunuzu nasıl yükseltebilirsiniz bundan bahsedeceğiz.

Acil kredi ihtiyacım var ? Kredi notum çok düşük ne yapmalıyım ? Acil kredi kartına ihtiyacım var ? gibi sorulara yanıt bulacağız.

Kredi Notu Yükseltme Yolları

1.) Borç Temizlik Aşaması : Eğer tek bir bankaya veya bankalara kredi kartı ya da kredi borcunuz var ise hemen temizleme yapın. Ayrıca temizleme işleminden sonra iptal ettirme şansınız varsa ettirin. Aynı zamanda kendi adınıza olan faturaları hemen temizleyip ödeyin. Gsm operatörlerinden herhangi birine borcunuz var ise hemen ödeme yapın. Yoksa özellikle hatlara olan borcunuz bankalara direk yansımaktadır.

2.) Banka hesabınıza para yatırın, hareketlendirin : Elinizde olan paranın hepsini bankada bulunan hesabınıza yatırın. Ayrıca yakınınız olan birisine aynı banka üzerinde olması gerekiyor ona hemen paranızı havale yapın ve geri çekip kendi hesabınıza tekrar yatırın. Bu işlemi en az 2 veya 3 defa yapmalısınız. Bunun ardından bankada ki paranızı 1 ay vadeli olarak yatırın. Ardından vade süresi bittiğinde tekrar vadeli yapmayın.

3.) Bankadan Kredi Kartı isteyin : Yukarıda ki işlemleri uyguladıktan 1 ay veya 2 ay sonra bankaya kredi kartı için başvuruda bulunun az limitli de olsa elinize bir kredi kartı geçecektir. Bu kredi kartını bazı alışverişlerde kullanın ve borcunu geciktirme olmadan hemen kapatın. Ardından bu kredi kartınıda iptal ettirin.

4.) Vadeli Hesaba Tekrar Para Yatırma : Az limitli olan kartınızı iptal ettirdiniz ve ardından var olan paranızı tekrar vadeli hesaba yatırdınız. Bu kez yatırdığınız paranızı 2 ay vadeli olarak bankaya yatırın. Bankaya yatırdığınız vadeli paranız ne kadar yüksek limitte olursa kredi notu yükseltme o derece işe yarayacaktır.

5.) Az Miktarda Kredi Başvurusu Yapın : Kredi notu yükseltme için son adım! Düşük miktarlı kredi başvuru zamanı geldi! Örneğin; bankaya 2.000 ya da 3.000 TL civarında bir kredi başvurusunda bulunun. Aldığınız kredinin vadesi düşük olsun çünkü bu sayede fazla faiz ödemekten kurtulursunuz. Aldığınız bu krediyi ilk taksiti geldiğinde üzerine de biraz koyarak tamamen kredi borcunuzu kapatın.

Yukarıda ki işlemleri sırası ile düzenli bir şekilde yapıp borçlarınızı kapatırsanız bankadan dilediğiniz miktarda ki krediyi çekebilirsiniz. Bu sayede düşük kredi notunuz aniden fırlayıp yükselişe geçecektir. Bu adımları uygulayarak bankadan yüksek miktarda ki kredi ve kredi kartını alabilirsiniz. Yukarı daki zamana yayarak uygulamalısınız. Denenmiş ve olumlu sonuç alınmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir