ATM den Bankamatikten Kredi Çekme

Atmden bankamatikten kredi çekme en kolay ulaşabileceğimiz sıcak paradır. Bankalar müşterilerine kredi kartları veya debit kartları vasıtasıyla 7/24 kredi kullandırmaktadır. Yalnız kendi müşterilerine değil gelirini beyan edebilen herkese ATM’lerden kredi vermek istemektedirler.

Bazı bankalar ATM’den krediye 5-10 bin TL limitler uygularken, bazı bankalar geliri esas alıp geliri uygun olanlara 100-200 bin TL gibi yüksek kredide vermektedir. Konut dahil ihtiyaç kredilerinde vadeler ise 60 aya kadar uzayabilir.

Atm’den kartlı veya kartsız yapılan başvurularda minimum 30 saniye, maksimum 5 dakikada kredi onayı tüketicinin cep telefonuna gönderilir. Bankadan bankaya değişmekle birlikte ATM’lerden 7/24 saat kredi veren bankaların uygulamaları ve maliyetleri değişmektedir.

Garanti bankası, kredi isteyene cep telefonuyla ön onayı anında göndermektedir. 60 ay vadeli konut kredisinden başka otomobil ve ihtiyaç kredileride vermektedir.

İş Bankası, sadece TC kimlik numarası ile ihtiyaç kredisi kullandırmaktadır. Üst kredi limiti 30.000TL en uzun vadesi 60 aydır.

Yapı Kredi bankası, ATM kredilerine her hangi bir limit uygulamamaktadır. Bireyselde 36 ay, taşıt kredilerinde 60 ay vadeye kadar yapmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir