Ziraat Bankası Hesap No Kartın Neresinde Yazar?

Sahip olduğumuz hesap numaraları tarafımıza para ödeme, havale yapma ya da EFT yapma işlemleri gerçekleştirileceği zaman son derece gerekli olmakta ve pek çok kişi bankalar arası para gönderme işlemelerini gerçekleştirmek adına belli başlı bankalardan hesap açtırmak sureti ile daha rahat işlem yapmak adına bir de banka kartı edinmektedir. Ülkemizde en çok tercih edilmekte ve en çok kişinin hesap açtırdığı bankalar arasında ilk sıralarda olan Ziraat Bankası milyonlarca kişiye açtırmış oldukları hesaplara dair yapılacak işlemler adına hesap kartları vermekte olmasına rağmen söz konusu olan bu yeni kullanıcılar Ziraat Bankası hesap numarası kartın neresinde yazar bilmemekte ve bu konuda sıkıntı yaşamaktadır.

Hemen hemen her işlemde kullanılmakta bu numaranın bilinmesi çok önemli olup, söz konusu bilgiye sahip olmayan kişilerin bankacılık işlerini yapması çok zor ve hatta imkansız olmaktadır. hali hazırda bahsedilmekte olan ödeme, havale ve EFT işlemlerini hesap numarası olmaksızın yapmak mümkün olmamaktadır. Bu sebepten dolayı para akışı işlemleri aksamakta olan kişiler çok büyük sıkıntılara maruz kalmaktadırlar.

Bahsi geçen sıkıntılardan mustarip olmak istemiyor isek sahip olduğumuz banka hesabına dair numaraya en kolay şekilde ulaşma imkanımızın bulunduğu yer banka kartlarımızdır. Ziraat Bankası’na ait hesap numaramızı merak ediyor isek bu numara kartımızın ön yüzünde bulunmaktadır. Bu numara ile alakalı olarak belirtmemiz gereken önemli bir detay da hesap numaramızın 16 haneli bir rakam olduğudur. Daha net açıklamamız gerekir ise adı geçen bu bankadan hesabımız ile alakalı işleri yapmak üzere almış olduğumuz banka kartımızın ön yüzünde bulunmakta olan on altı haneli rakam, bizim para ödeme işlemi, havale yapma işlemi ve EFT işlemi gibi süreçlerde kullanma olanağımız bulduğumuz hesap numaramız olmaktadır.

Söz konusu olan bu numarayı öğrenmek için daha başka yollar kullanmak isteyen kişilere önerilecek en makul yöntem ise bu bankaya ait çağrı merkezi numarası olan 444 00 00 numaralı hattı arayarak bilgi almaktır. Söz konusu olan bu çağrı merkezi her zaman hizmet verdiği için ihtiyaç duyduğumuz her an arayabiliriz.

Kaynak: http://www.kredivar.net/ziraat-bankasi-hesap-numarasi-karti-neresinde-yazar.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir