E Vadeli ve E Vadesiz Hesap Nasıl Açılır?

    Bankaların işlemlerimizi kolaylaştırması amacıyla e vadeli hesap son zamanlarda çok kişinin dikkatini çekmeye başladı. Birikim yapmayı hedefleyen çoğu kişi e vadeli hesap açarak yatırım planlarına başlıyorlar.Ancak dikkat edilmesi gereken en önemli bilgi vadeli mevduat hesabı ile e vadeli mevduat hesabı faiz oranları farkı aynı değildir. Vadeli mevduat hesabı bankaya giderek, banka personeli tarafından açtırabiliyoruz.

E vadeli mevduat hesabı ise kendimiz internet üzerinden bilgisayarınız aracılığı ile, bankanız sitesinden açabiliyorsunuz. Vadeli mevduat hesabı faiz oranları yüzde 4- 6 arasında değişirken, e vadeli mevduat hesabı faiz oranları yüzde 8-12 arasında değişmektedir. Böylelikle hem bankaya kadar gidip sıra beklememiş oluyorsunuz, hem de oturduğunuz yerde e vadeli hesap açarak daha yüksek faiz oranından yararlanarak, karlılık sağlamış oluyorsunuz. Bankalarda kendilerince iş yükünü azaltarak, personelinin başka işler yapması konusunda zaman kazandığından karlılık sağlamış oluyor.

    Küçük yatırımcılar ve kazanç sağlamak isteyen birikimcilerin 1 ay (32) gün vadeli hesap faiz oranları bankalardan bankalara farklılık göstermektedir. Bilmeniz gerekenler arasında, bir bankadan e vadeli hesap açabilmek için o bankanın müşterisi olmanız gerekmektedir. Hangi bankanın müşterisi iseniz o bankanın internet bankacılığına girmeniz gerekiyor. Önce sifrenizi oluşturarak ilerliyorsunuz. Hesaplar bölümüne girerek, hesap aç sekmesinden tercih edeceğiniz vade süresi ve hesap türüne göre e vadeli hesap açabiliyorsunuz. İnternet bankacılığı şifrenizi önceden bankanızı arayarak alabilirsiniz. Hesabınızı açtığınız gibi kapatma işlemini de bankanıza gitmeden yine internet bankacılığınız üzerinden yapma hakkına sahip olduğunuzu hatırlatırız.
   E vadesiz hesaplarınızı da bankanıza giderek yapabildiğiniz gibi, internet bankacılığı ile e vadesiz hesabınızı açabilir ve işlemlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz. Para çekme, havale, EFT, fatura ödemelerinizi, kredi kartı ödemelerinizi ve diğer tüm bankacılık işlemlerinizi vadesiz hesabınız üzerinden yapabilirsiniz. Online işlemlerden ve atm lerden 24 saat vadesiz hesabınızın para çekebilir ve ödemelerinizi yapabilirsiniz. Hesap açmak için yine internet bankacılığınızı kullanabilir ya da bankanıza giderek banka personelinizden destek alarak işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
   E vadeli ve vadesiz hesaplarınızın karı, günün her saati şubenize gitmenize gerek kalmadan işlemlerinizi bulunduğunuz yerde gerçekleştirebilir ve herhangi bir işlem ücreti ödemezsiniz. E vadeli hesaplarınızın hangi şubeye bağlı olacağını size en yakın istediğiniz şube olarak seçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir