Bank Pozitif Tüketici Yorum ve Şikayetleri

Hizmet almak istediğimiz bankayı tespit etmek hemen her konuda çok önemli olmak ile beraber bunun için araştırma yapılacak en mantıklı alan daha önce hizmet almış kişilerin görüşleri olmaktadır. Pek çok kullanıcı işlem yapmış oldukları bankalar ile alakalı olarak yorum, öneri, beğeni ve şikayetlerini dile getirmekte ve bu durum da bankalar ile alakalı fikir arayışı içerisinde olan kişiler için bilgi kaynağı olma özelliği taşımaktadır. Söz konusu olan bu sebepten dolayı bugünkü yazımızın konusu Bank Pozitif tüketici yorum ve şikayetleri olmakta adı geçen bu bankadan hizmet almak isteyen kişiler için fikir oluşturması amaçlanmaktadır.

 

Ülkemiz bankacılık sektöründe hizmet vermekte olan onlarca banka bulunmak ile beraber adı geçen bu yer ne yazık ki adını çok da fazla duyuramamaktadır. Müşteri portföyü çok da geniş olmayan Bank Pozitif’in mevcut kullanıcılarının pek çoğu da almakta oldukları hizmetlerden memnun olmadıklarını belirtmektedirler. Hizmet almak için bu bankayı tercih etmiş olan pek çok kişi yaşanmakta olan aksaklıkların hemen hemen hepsinde sorunlarını çözmek ya da yardım almak için müracaat ettikleri zaman kendilerine çözüm olanakları sunacak hiçbir muhatap bulamadıklarından yakınmaktadır. Gerek çağrı merkezinde müşteri temsilcilerine bağlanma konusunda gerekse şubelerdeki yetkililerden yardım alınmak istendiği zaman ne yazık ki kendilerine yardımcı olacak kimseyi bulmanın mümkün olmadığı belirtilmektedir.

Bu banka ile alakalı olarak şikayet konusu olan bir başka konu ise daha önceden bankaya ödenmiş olan ve iadesi yapılması gereken paralara dair işlem başlatmak adına temin edilmesi gereken evraklar konusunda gerçekleşmektedir. Bilindiği üzere bankalara ödemiş olduğumuz masraf adı altındaki paraları hemen hemen hepsini geri alma gibi hakkımız bulunmakta, ancak söz konusu olan bu işlemi başlatmamız için yapmış olduğumuz ödemelere yönelik olarak bankamızdan gerekli olan evrakları almamız gerekmektedir. Bank Pozitif’teki ödemelerine yönelik paralarını geri almak isteyen kişiler ise bu evrakları alma konusunda sıkıntı yaşamakta ve pek çok kişinin açıklamasına göre bu talep ile şubelere giden kişiler geri çevrilerek işlemleri yapılmamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir