Borçlarımı Kapatmak İçin Hangi Banka Kredi Verir?

Mevcut olan ihtiyaçları borç yapmak sureti ile gidermek pek çok kişinin uygulamakta olduğu bir yöntem olmak ile beraber bu noktada asıl önemli olan konu düzenli ve bütçemize uygun bir şekilde borçlanarak rahat bir ödeme planına uygun davranmaktır. Kendi bütçelerinin sınırlarını ve ödeme gücünü bilmeden harekat ederek kontrolsüz şekilde borçlanan kişilerin sayısı da yadsınamayacak kadar fazla olmak ile beraber pek çok farklı yere borçlanarak kendilerini maddi açıdan sıkıntıya düşürmüş olan kişiler borçlarımı kapatmak için hangi banka kredi verir diye çözüm yolu aramaktadır

Söz konusu olan bu durumdaki kişilere çözüm olabilecek birkaç farklı yöntem bulunmak ile beraber, mevcut borçların durumu bu konuyu şekillendiren ana unsur olmaktadır. Bu duruma göre bankalara ya da daha başka finansla kurumlara icralık veya problemli borcu olan kişiler için hizmet alabilecekleri yerler ile normal bir borçluluk durumu olanların hizmet alacakları yerler farklılık göstermektedir. Başka bir deyiş ile yalnızca;hiçbir şekilde icralık borcu ya da bankalar ile problemleri olmayan kişiler bankalardan borç kapatma kredisi alabilmektedir. Diğer kişiler ise ancak banka dışındaki yerlerden bu amaç ile verilen finansman desteklerinden faydalanabilmektedir.

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar

Borç kapatma kredisi vermekte olan bankaların bir kısmı ise şunlar olmaktadır;

a. Abank,

b. Akbank,

c. Aktifbank,

ç. Burgan Bank,

d. Cıtıbank,

e. Denizbank,

f. Albaraka Türk Katılım Bankası,

g. Fibabanka,

h. Türkiye Finans Bankası,

ı. QNB Finansbank,

i. Garanti Bankası,

j. Halk Bankası,

k. HSBC Bank,

l. ING Bank,

m. ICBC Bank,

n. Odeabank,

o. Şekerbabnk,

ö. Türkiye Ekonomi Bankası,

p. Vakıf Bankası,

r. Yapı Kredi Bankası,

s. Ziraat Bankası,

ş. Ziraat Katılım Bankası,

t. Vakıf Katılım Bankası,

u. Türkiye İş Bankası ve

ü. Pozitif Bank’tır.

Adı geçmekte olan bu bankaların hepsi borç kapatma kredisi olanağı ile müşterilerine hizmet vermekte olup, şartları ise her biri için ayrı ayrı özellikler göstermektedir. Bu sebepten dolayı daha detaylı ve sağlıklı bilgi için tercih ettiğiniz banka ile iletişime geçmek faydalı olacaktır.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir