İhtiyaç Kredim Neden Çıkmıyor? SEBEP-SONUÇ

Acil para sıkıntıları pek çok kişinin yaşamakta olduğu çözülmesi zor olan problemlerden biri olma özelliği taşımaktadır. Bu durumdan mustarip olan kişilerin sayısı son derece fazla olmak ile beraber akıllara gelen ilk çözüm yolu da bankaların ihtiyaç kredisi hizmeti olmaktadır. Adı geçen bu yerler borç para almak için son derece makul olsa da ne yazık ki kendi şartlarına uygun olmayan kişilere hizmet verme konusunda tereddütlü davranmakta ve bu durum da bankalar tarafından geri çevrilen insanların “ihtiyaç kredim neden çıkmıyor?” diye merak etmesin sebebiyet vermektedir.

Eğer siz de mevcut olan para probleminizi çözmek adına bankalara ihtiyaç kredisi başvurusu oluşturduğunuz halde hiçbir yerden olumlu bir geri dönüş almadı iseniz ve söz konusu olan bu durumun sebebini merak ediyorsanız aşağıdaki gerekçelerden biri bankaların hizmet verme konusunda imtina etmesine sebep olabilir.

Kredi Notu Seviyesi

Son zamanlarda adını sık sık duymakta olduğumuz bu bankacılık tabiri kredi onayı verme konusunda en belirleyici unsur olma özelliği taşımaktadır. Çünkü bankaların temel amacı her iktisadi teşebbüste olduğu gibi kar etmek olduğu için geçmişteki borçlarını yönelik olarak yaptıkları ödemelerin düzensizliği nedeni ile kredi notu düşük olan kişilere hizmet vermek istememektedir. Mevcut durumları ile riskli ve güvensiz bir profil çizen bu kişilerin bankalarca reddedilmesi son derece normal olmak ile beraber bu konudaki tavsiyemiz ilk olarak söz konusu olan notun öğrenilmesi bu bilgi dahilinde en uygun yerin tespit edilerek kredi talep edilmesidir.

Gelir Durumu

Belirtildiği gibi bankaların temel amacı kar etmek olduğundan dolayı mevcut olan gelirleri talep ettikleri borcun taksitini ödemeye yetmeyecek kişilere hiçbir şekilde borç vermemektedirler. Sizin de ret cevabı almanızın nedeni bu olacağından dolayı başvuru yapar iken ek gelir göstermek ya da ipotek edilmek üzere bir mal teminat etmek bu konudaki şansınızı arttıracaktır.

Sicil Durumu

Kara listede olmak ya da finansal sicilin bozuk olması her bir banka için önemli iken bazı yerler bu konuda azami dikkat göstermektedir. Kara listeden çıkan kişilerin belli bir süre sonra kredi alma imkanları olsa da kimi bankalar bu duruma uygun davranmayı tercih etmeyerek hiçbir şekilde hizmet vermemeyi daha doğru bulmaktadır. Bu sebepten dolayı kendimize başka bir banka seçmek faydalı olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir