Kredi Çıkartan Firmalar Güvenilir Mi?

Hayatın rutin akışı içerisinde parasal olarak sıkıntılar yaşamamız ve bu problemi çözmek için arayışa girmemiz son derece normal bir durum olsa da bu sorunları aşmak hiç de kolay olmamaktadır. Akla gelen ilk ve en makul çözüm yollarından biri kredi çekmek olsa da ülkemizdeki bankaların hepsi kendi aradığı şartlara sahip olmayan kişilere hizmet vermemekte ve bu durum da borçlu insanları daha farklı çözüm yolları bulmaya yönlendirmektedir. Bu seçeneklerin arasında kredi çıkartan firmalar olsa da pek çok kişi bu konuda tereddütte kalmakta ve “kredi çıkartan firmalar güvenilir mi?” diye merak etmektedir.

soru

Piyasada kendini ikrazatçı firma ya da kredi danışmanlık firması olarak tanıtıp tefecilik yapan ve para arayışı içerisinde olan mağdur insanları dolandıran yerlerin sayısı ne yazık ki bir hayli fazladır. Bu durum da bankalar haricindeki yerlerden kredi alacak kişileri son derece tedirgin etmekte ve nerelerin gerçekten hizmet verecek yerler nerelerin dolandırıcı olduğu konusunu anlamalarını da güçleştirmektedir. Bu sebepten dolayı pek çok kişi maddi olarak ne kadar bunalırsa bunalsın bu yerlerden para almak istememektedir.

Ancak piyasada yasal bir çerçevede borç para veren yerler de var olmakta ve yaptıkları iş ile bankaları idame edecek seviyeye kadar gelmektedirler. Bu yerlerden kredi alarak ya da bankalardan kredi çıkartmasını sağlayarak mevcut olan parasal problemlerini çözen kişilerin sayısı da yadsınamayacak kadar fazla olmaktadır. Bu sebepten dolayı riskli ve güvenilmez olan kredi çıkartan firmalar değil kendini bu firmalar gibi tanıtan yerler olmaktadır.

Söz konusu olan bu durumu daha net anlatmamız gerekir ise etrafça bilinen ve mümkünse çevremizdeki insanların hizmet aldıkları yerleri tercih etmemiz bizim için faydalı olacaktır. Bunun dışında güvenilirlik açısından bu yerleri test edebileceğimiz konuların başında komisyon oranları gelmektedir. Piyasadaki faiz ya da komisyon oranlarına kıyasla daha yüksek ödemeler talep eden yerler genel çerçevede dolandırma amacı taşımaktadır. Bir diğer önemli konu ise yapılacak senetleri vade süresi ile eşit sayıda değil de tek senet yapan yerler olup buralar da kesinlikle uzak durulması gereken firmalardandır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir