Platinum Kart Kimlere Verilir?

Bankaların en çok tercih edilen hizmetleri arasında bulunmakta olan kredi kartları oldukça fazla sayıda kişiye yapacakları alışverişlerde ve nakit sıkışıklıkları durumunda çözüm olanakları sunmakla birlikte belli başlı özelliklere sahip olan ve sınırla sayıda kişiye sunulmakta olan bir kredi kartı seçeneği daha mevcut olup bunlara verilen isim platinium kart olmaktadır.  sahip olduğu şartlar itibari ile oldukça fazla avantaj sunmakta olan bu karta sahip olmak pek çok kişinin hayali iken platnium kart kimlere verilir sorusu bu kişilerin cevap aramakta olduğu konular arasında yer almaktadır.

Bahsi geçen bu karta sahip olmanın bize sunmakta olduğu ayrıcalıklardan bahsetmek gerekirse;

  1. Belli başlı işlemlerde sırf bu karta sahip olduğumuz için ekstra indirim kazanma olanağımız mevcut olmaktadır,
  2. Acil durumlarda söz konusu kartın bir hizmeti olan asistanları arayarak yardım talep etme şansımız mevcut olmakta, bu acil durumlar arasında verilmekte olan hizmetler sağlık hizmetleri, teknik hizmetler ve genel hizmetler olmaktadır.
  3. Belli başlı rezervasyon hizmetlerini bu kartın sunduğu olanaklar dahilinde yaptırma seçeneğimiz bulunmakta olup söz konusu bu rezervasyonlar arasında, seyahatlerle ilgili olan uçak kiralık araç ya da otel rezervasyonları, restoran ya da özel etkinlik rezervasyonları bulunmaktadır.
  4. Bu karta sahip olduğumuz için yapacak olduğumuz hemen hemen her seyahatte sigortalı olmamız da sunulmakta olan kolaylıklar arasında oldukça dikkat çekmektedir.
  5. Bu kart ile satın almış olduğumuz ürünlerin hemen hemen hepsi 60 gün süre ile çalınma kaybolma ve zarar görme durumlarına karşı sigorta kapsamında bulunmaktadır.
  6. Platinum kartların limitleri ise son derece yüksek olup kullanıcılarına bu konuda hiçbir problem çıkması mevzu bahis olmamakta. Öyle ki adı geçen bu kartın limiti 50 bin Türk Lirası’na kadar çıkabilmektedir.

Eğer biz de bu kartı almak istiyor isek öncelikle kayda değer tutarda bir gelirimizin olması gerekmektedir. Kredi kartlarının limitleri gelirimize göre belirlendiği için yüksek tutarlarda gelirlerimizin olması şarttır. Bunun dışında belli seviyede bir mal varlığımızın olması gerekmekle birlikte bu konu ile alakalı olarak en sağlıklı bilgiyi bankamızdan alabiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir