Kredi Notuna Göre Kredi

Son yıllarda artan ihtiyaçlar ve değişen gelir seviyeleri yüzünden kişilerin gelir ve gider dengeleri bozulmakta ve bu bozulmalar da kişilerde acil nakit ihtiyacına sebep olmaktadır. Bu acil nakit ihtiyaçları kredi kartları veya bankalar tarafından  verilen düşük faizli ihtiyaç kredileri sayesinde karşılanabilir. Kredi kartlarının çok sayıda olması ve yetmeyen ihtiyaçlar yüzünden bilinçsiz kullanılması da kısa vadede işe yarar gibi gözükse de uzun vadede borçlar birikir ve taksit ödemeleri giderek zorlaşır. Giderek artan bu taksitler de ödenememekte ve faizleri artmaktadır. Daha sonra kişiler de kredi kartı borçlarını ödemek için ihtiyaçları olan nakit parayı karşılamakta zorluk yaşamaktadır. Bunun gibi nedenlerden dolayı acil ihtiyaçlarını gidermek ve borçlarını ödemek için kredi çekmektedir.

Kredi notunu Yükseltmek Lazım

Bunun gibi sebeplerin yanında toplu paraya ihtiyaç olduğu zamanlarda da kişiler kredi almak için bankalara başvuru yapabilmektedir. Araba kredisi, ev kredisi gibi fazla maliyetli krediler de bankalar tarafından müşterilerine hizmet olarak sunulmaktadır. Her ihtiyaca uygun ve yapılan kampanyalarla birlikte düşük faizli kredi çekmek mümkün olmaktadır. Kredi başvurusu yaparken dikkat edilmesi gereken bankaların sunduğu çeşitli şartlar vardır. Bunların ilki kredi talebinde bulunan kişinin belirli bir süre sigortalı bir işte çalışması veya düzenli olarak sigortasının yatırılmış olması gerekir. Bu şart yerine getirilmediği zaman bankalar hiçbir şekilde kredi isteyen kişiye kredi vermez. Bir diğer önemli şart ise kredi notunuzdur. Kredi notu da kişiler ve bankalar için son derece önemlidir.

Kredi Notuna göre Kredi Veren Banka: İNGBANK

Daha önce ya da kredi başvurusu sırasında kullandığınız kredi kartları, taksit ödemeleriniz ve gününde yaptığınız ödemeler kredi notunuzun düşmesi ve yükselmesi için oldukça önemlidir. Eğer daha önce kredi aldıysanız bu kredinin taksitlerini zamanında ve yeterli tutar kadar ödemiş olmanız gerekmektedir. Hatta taksit zamanı gelmeden bir hafta önce ödemek de kredi notunuzun yükselmesine yardımcı olur. Daha önce kredi çekmediyseniz ama kredi katı kullandıysanız ödemelerinizin düzenli yapılıp yapılmadığı bankalar tarafından kontrol altında tutulmaktadır. Kredi notu bazen bankadan bankaya farklılık gösterebilir. Bu nedenle kredi çekmek için birden çok bankaya başvuru yapmak gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir