Kredi Kartı Hata Kodu 57

Kredi kartı, amacına uygun kullanıldığı takdirde hem bankalar hem de müşteriler açısından avantajlı hale gelir. Yanında peşin para taşımak istemeyenler, satın alınan ürün için taksit avantajlarından yararlanmak isteyenler, acil nakde ihtiyacı olanlar kredi kartı kullanıyorlar. Ancak her yapılan işlemin bir geri ödemesi olduğunu ve eninde sonunda o paranın yine bizim cebimizden çıkacağını unutmamak ve ona göre alışveriş yapmak gerekir.

Hata Kodu 57

Mağazadan alışverişinizi yaptınız ve ödemeyi yapmak için kasaya geldiniz. Alışverişinizin ödemesini kredi kartınızı kullanarak yapmak istiyorsunuz. Ancak, kredi kartınız pos cihazından geçerken hata alıyor. Personel tarafından ‘ Kredi kartınız hata alıyor ‘ şeklinde bir yanıt alıyorsunuz. Pos cihazının verdiği slipi incelediğinizde  ‘ Kredi kartı bankahata kodu 57 ‘ yazıyor. Kredi kartı hata kodu 57 ne anlama geliyor? Kredi kartınızdaki sorun ne?

Kredi kartı hata kodu 57; Red, İşlem tipi karta kapalı anlamına gelir. Yani, işleminiz o anda yapılamaz demektir. Peki, ama neden işlem yapamıyoruz. Bunun iki sebebi olabilir.

  • Kartınız bloke olmuş olabilir. Eğer, kredi kartı dönem borcunuzu ödeme zamanında yapmadı iseniz kartınız kullanıma kapatılır ve bloke olur. Kartınız bloke olduğunda ise hiçbir işlem için onay alamazsınız. Bu durumu engellemek için yapmanız gereken; kredi ekstrenizde belirtilen son ödeme tarihine kadar dönem borcunuzun en az asgari ödeme tutarını yatırmanızdır. Eğer, dönem borcunuzun tamamını ödeyecek durumunuz yok ise, asgari tutarı yatırabilirsiniz böylece kartınız kullanıma kapatılmaz yani bloke olmaz.
  • Kartınızın mail order sistemine kapalı olması durumunda da bu hata kodu alınmaktadır. Dönem borcunuzu düzenli olarak ödüyorsanız, mail order sisteminin kapalı olması nedeni ile kartınız bloke görünebilir. Hemen kredi kartınızın bağlı olduğu bankanın müşteri hizmetlerini arayarak konu hakkında yardım isteyebilirsiniz. Sorun en kısa sürede çözümlenecektir.

Kaynak: http://kredikarti.org/banka-57-hatasi-cozumu.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir