Çek Veren Bankalar

Ödeme yapma alternatifleri arasında en çok tercih edilenlerden biri de çek verme işlemi olmak ile beraber hem son derece pratik bir uygulama olmakta hem  de ticari sektör içerisinde bir itibar göstergesi olma özelliği taşımaktadır. Bu sebepten dolayı da pek çok kişi yapacağı parasal işlemleri pratik bir hale sokmak için çek defteri almak istemekte ve bu yüzden de çek veren bankaları araştırmaktadır.

Borçlu olunan herhangi bir kişiye ya da alışveriş esnasında yüklü tutarlarda ödeme yapmak için kullanılmakta olan bu belgeler ister şahsa özel istenirse de herhangi bir kişinin kullanabileceği şekilde düzenlenmektedir. Vadesi gelene kadar elde tutulan ve zamanı geldiğinde de bankaya gidilerek alacakların tahsil edilmesini sağlamakta olan bu ödeme araçları pek çok konuda kolaylıklar ve avantajlar sunmaktadır. Bu sebepten dolayı da sık sık toplu tutarlarda ödemeler yapmak zorunda olan kişiler bu olanaktan faydalanarak işlemlerini daha da hızlı ve kolay bir hale getirmek istemektedirler.

Çek Başvurusu Nasıl Onaylatılır?
Çek Veren Bankalar Hangileridir?

Bu hususta merak edilmekte olan konuların başında hangi bankalar çek defteri verir hususu gelmekte ve pek çok kişi bu konuda başvuru yapabilecekleri düzgün bankalar aramaktadırlar. Bu sebepten dolayı bahsedilen olanağı sunmakta olan bankalardan bazıları aşağıdaki listede belirtildiği gibidir;

a. Abank,

b. Akbank,

c. Burgan Bank,

ç. Citibank,

d. Denizbank,

e. Aktif Bank,

f. Albaraka Türk Katılım Bankası,

g. Türkiye Finans Bankası,

h. QNB Finans Bank,

ı. Fibabanka,

i. Garanti Bankası,

j. Halk Bankası,

k. ING Bank,

l. HSBC Bank,

m. ICBC Bank,

n. Kuveyt Türk Katılım Bankası,

o. Odea Bank,

ö. Şekerbank,

p. Vakıf Bankası,

r. Yapı Kredi Bankası,

s. Ziraat Bankası,

ş. Pozitif Bank,

t. Türkiye Ekonomi Bankası’dır.

Adı geçmekte olan bu bankaları tümü kendileri açısından uygun olan her müşteriye çek defteri verme hizmeti sunmaktadırlar. Bu işlem için ise sizden talep edecekleri belgeler bankadan bankaya değişmek ile beraber genel çerçevede nüfus cüzdanı, ikametgah belgesi ve adli sicil kaydı olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir