ALIŞVERİŞ KREDİSİ VEREN BANKALAR

Yapacağımız her parasal işlem bizim için ayrı bir masraf sebebi oluşturmaktadır. Hayatımız boyunca da söz konusu bu masraflar da hiç bitmeyip artarak devam etmektedir. Bu yüzden her zaman kendi kendimize yetebilmemiz mümkün olmamakta, kimi zaman maddi desteğe ihtiyaç duymaktayız. Bu maddi desteği sağlayacak en uygun yerler ise bankalardır.

Bankalar pek çok farklı hizmet seçenekleri ile hayatımızı kolaylaştırmaktadır. Bu kolaylıklardan biri de her türlü ihtiyacımızı giderirken kullanabileceğimiz alışveriş kredileridir. Alışveriş kredilerinin işleyiş sistemine göre alacağımız şeyin tutarında krediyi bankalardan talep etmemiz mümkünken başka bir yol olarak da bankalar ile anlaşmalı yerlerden alışveriş yaparak ihtiyacımızı gidermemiz de mümkün olmaktadır. Bu kolaylığı sunan bankalar ise şunlardır:

  1. İş Bankası: bilgisayar, cep telefonu, beyaz eşya gibi ürünler alacaksak ve nakit sıkıntımız varsa söz konusu ürünü İş Bankası ile anlaşmalı yerlerden aldığımız takdirde alış bedelimizi gösterir faturayı İş Bankası’na ibraz edersek ödemeyi bahsi geçen mağazaya İş Bankası yaparken biz de daha sonra bu bedeli taksitle halinde bankaya ödeyebilmekteyiz.
  2. Yapı Kredi: bu banka da alışverişlerimizde kullanmamız üzere bize iki farklı seçenek sunmaktadır. Bunlardan ilki, bankadan çok düşük faizler ile ve masrafsız olarak alabileceğimiz alışveriş kredisidir. Bu kredinin diğer bir avantajı ise onaylanmama gibi bir olasılığın olmaması yani kesin onaylanma garantisidir.

İkinci seçenek ise, istediğimiz bir Yapı Kredi şubesinden ihtiyacımız olan tutarda parayı kartımıza yükleyerek banka ile anlaşmalı üye iş yerlerinden alışveriş yaparak ihtiyacımızı gidermektir.

  1. Aktifbank: bu bankanın alışveriş kredisi hizmeti ise anlaşmalı yerlerden beyaz eşyadan mobilyaya ve daha pek çok ürüne banka aracılığı ile ulaşabilmemiz esasına dayanmaktadır. Yapacağımız alışverişin tutarı en az yedi yüz elli lira en çok yirmi bin liradır. Aldığımız krediyi ödeyeceğimiz vade süresi ise üç ay ile kırk sekiz ay aralığındadır.

Görüldüğü üzere pek çok banka alışveriş ihtiyacımızı giderebilmemiz için bize oldukça güzel olanaklar dahilinde alışveriş kredileri sunmaktadır. Biz de kendimize en uygun bankadan alışveriş kredisi alabiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir