Kentsel Dönüşüm Kredisine Başvuru

Evinizin eskidiğini ve risk taşıdığını mı düşünüyorsunuz? Daha sağlıklı ve modern bir konutta yaşamak mı istiyorsunuz? O zaman Kentsel dönüşüm kredileri tam da sizin bu ihtiyacınıza cevap veriyor.

Daha kullanılışlı ve sağlam inşaatlarda yaşamak isteyenler için kentsel dönüşümü sizde hemen evinizde başlatabilirsiniz. Modern, sağlam ve ihtiyaçlarınıza eksiksiz cevap veren bir ev için kentsel dönüşüm kredi programlarından faydalanmak oldukça kolaylaştırıldı.

Yıllara yenik düşen binalardan kolayca kurtulabilir, göz zevkinize ve her türlü riske karşı sağlam bir binada yaşayabilirsiniz.

kentsel dönüşüm kredisi
kentsel dönüşüm kredisi

Bunun için öncelikle bakanlık tarafından sağlanan TEKTAŞ KENTSEL DÖNÜŞÜM’ e başvurup, risk analiz raporu almanız gerekiyor. Ardından kredi için başvurmanız yeterli oluyor.

Öte yandan bina yıkım ve yapım aşamasında başka bir konuta taşınmanız gerekiyor. Eğer kiraya çıkarsanız bu kira bedeli bakanlık tarafından karşılanıyor. Bunun yanı sıra oluşabilecek masraflar yine mülk sahiplerine veriliyor.

Taşınma maiyetinizde yine aynı taraf aracılığıyla karşılanıyor.

Deprem riski taşıyan, eskimiş ve kullanım dışı kalmış binalarda ikamet etme zorunluluğu bu yolla kaldırılmış oldu.

Kentsel dönüşüm kredisi için hemen ilgili bakanlığa başvurun ve modern, sağlam binalarda ikamet etmenin keyfini çıkarın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir