Garanti Eureko Sigortası Nasıl iptal Edilir?

Sigorta, herhangi bir sigorta şirketinin, sigortalının ödediği prim karşılığı çeşitli risklere karşı zararını karşılamayı garanti altına aldığı bir sistemdir. Aynı zamanda toplumsal bir dayanışma için de kullanılan önemli bir yöntemin adıdır. Sigorta sistemi içine giren kişi aynı şirketteki diğer bütün sigorta yaptıranların da masraflarının azalmasını sağlar. Yapılan sigortalarda yatırılan primler ortak bir havuzda toplanır ve bütün katılımcıların yatırımı bu havuzun içine dahil edilir.

eureko sigorta
eureko sigorta

Herhangi bir kaza veya risk gerçekleştiğinde ise yatırılan prim karşılığında zarar bu havuzdan karşılanır. Yani sigorta şirketinde ne kadar çok sigorta sahibi varsa yatırdıkları miktar da doğal olarak azalmakta ve aldıkları prim de zararların büyük çoğunluğunu karşılamaktadır. Yani aslında sigorta sisteminin çalışma şekli, sisteme girip para yatırım herkesin birbirinin zararını karşıladığı bir dönüşüm sistemidir. Bu şekilde kişiler tek başlarına karşılayamayacakları fiyatları sigorta sistemine dahil olan insanlarla birlikte ortak olarak karşılamış olurlar.

Parayla ölçülebilen her türlü risk, sigorta kapsamına alınır ve şirketler tarafından sigorta işlemine dahil edilir. Bununla birlikte çok çeşitli sigorta türleri de sigorta şirketlerinin işlemlerine dahil edilmiştir. çoğu sigorta türü mal sahibi tarafından yaptırılması zorunlu olan sigortalardır. Ancak bunun  yanında isteğe bağlı olarak da yapılan çeşitli sigortalar da vardır. Zorunlu trafik sigortası trafikte bulunan her aracın mutlaka yaptırması gereken sigortadır ve yapmayanlara cezai işlem uygulanır. bu sigorta sayesinde olası bir trafik kazasında kaza yapan kişinin karşı tarafa verdiği hasar sigorta şirketi tarafından ödenir. Özel sağlık sigortası yapılması isteğe bağlı sigortadır. Bu sayede kişi bir sağlık problemi yaşadığında, ameliyat ve hastaneye yatış gibi çeşitli masrafları bu sigortadan karşılanır. Onun dışında keyfi olarak yapılan bireysel emeklilik ve özel hayat sigortaları da sigorta şirketlerinin hizmetleri içinde bulunur.

Garanti Eureko sigortası da, kredi alan herkese banka tarafından zorunlu olarak yaptırılan bir sigortadır. Bu sigorta kredinin vadesi boyunca devam eder. Ancak yeni yasaya göre zorunlu yaptırım kalkmıştır. Garanti Eureko sigortası 4440 333 nolu numaradan veya kredi aldığınız şubeden iptal edilebilir. Ancak sigortanın iptal edildiğinden emin olmanız gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir