Çek Başvurusu Nasıl Onaylatılır?

Çek başvurusu onaylatma teknikleri vardır. Şimdi bunları sizler için açıklayacağız. Yeni açılan firmalar veya işletmeler bankalardan çek koçanı almak için adeta yarışırlar. Bankalar çek koçanlarını işletme sahiplerine vermek için bazı incelemeler yapar ve teminat isterler. Şimdi sizlere bunun kolay alınma yöntemlerini açıklayalım.

Çek Başvurusu Nasıl Onaylatılır?
Çek Başvurusu Nasıl Onaylatılır?

1- Firmanızın kredi borcu kesinlikle olmasın!

Bu için en iyi yordamı bankaya verilen güvendir. İşletmede çek defterine sahip olabilmeniz için özellikle firmanızın kredi kartına ve kredi alımlarına borcu olmamalı. Eğer mevcut bir borç varsa hemen ödenmelidir. Sadece firmanız için değil aynı zamanda firmada bulunan ortakların ve müdürlerinde kredi ile ilgili herhangi bir borcu bulunmamalı.

2- Banka hesabınızda nakit para bulunsun!

Banka özellikle banka hesabı bulunan ve güçlü olan müşterilere hizmet vermek ister. Bunun için elinizde bulunan araba gibi değerli eşyalarınızı satarak banka hesabınıza nakit para olarak yatırabilirsiniz. Yatırdığınız bu parayı bir yakınınıza havale veya eft olarak yatırın ve bu parayı alarak tekrar hesabınıza aktarın. Banka çalışanlarının bu sayede dikkatini çekmiş olacaksınız. Özellikle size hemen yüklü bir miktarda para havale ediyor hem de yüklü miktarda tekrar yatırıyor gözüyle bakacaklar.

Bu işlemli defalarca tekrar etmeli ve ayrıca da yatırılan para 100.000 TL’nin altında olmamalı.

3- Bankada vadeli bir hesabınız olsun!

Firmanızın adına bir vadeli hesap açın ve oraya bir kısım para yatırın. Çek başvurusu kısmında genel müdürlük onay vermese dahi şube çalışanları sizin vadeli hesabınızı görerek herhangi bir durumda buradan para çekimi yaparız diyerek genel müdürlüğü ikna edebilir. Şube çalışanları ile de aranızı sıkı tutmalısınız bu sayede çek alabilirsiniz.

4- Çek başvurusu için küçük bir banka seçin!

Çek başvurusu için müşterisi az olan bir banka seçimi doğru olacaktır. Bu bankalar içerisinde Albaraka ve Türkiye Finans Bankası gibi bankalar ilk sırada gelmektedir. Şube çalışanları müşterisi az olduğu için sizinle daha çabuk iletişime geçiyor ve çek başvurusu daha erken sonuçlanıyor.

Yukarıda bahsettiğimiz 4 maddeyi de uygulamaya geçirirseniz siz de göreceksiniz ki çek koçanını kısa sürede elinize almış olacaksınız. Burada önemli olan nakit para ihtiyacıdır. Bunun için yakınlarınızdan biraz destek alarak kısa süreliğine nakit para görünümünü yaratıp çek başvurunuzu sonuçlandırabilirsiniz.

2 thoughts on “Çek Başvurusu Nasıl Onaylatılır?”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir