Bankalarda Gişe Sırası Almanın Taktikleri

Sadece %10 luk bir kısmın bildiği bu tekniği sizde uygulayabilirsiniz. örneğin; bankaya gidiyorsunuz ve sıra alıyorsunuz fakat sizden sonra gelen sizden önce sıraya geçiyor. Bu sinir bozucu durumun çözümü aslında var. Peki nedir?

Banka Kara Listedeyken Kredi Alınabilir Mi

Müşteriler bankalarda 3 kısıma ayrılır. Bunlar;

1- Kurumsal Müşteriler : Banka için en önemli olan müşteri modeli kurumsal olanlardır. İşlemleri acele olacağı için ve bireysel kişilere göre bankada daha çok para tuttuğundan önceliği onlara tanır.

2 – Bireysel Müşteriler : Bankanın sıradan müşterileri bireysel müşterilerdir. Tek önemli avantajı ise müşteri olmayanlara karşı olmalarıdır.

3 – Müşteri Olmayanlar : Bankada herhangi bir hesabı veya kredi kartı olmayıp T.C. kimlik numarası ile banka sıra numarası alan kişilerdir. Banka en arka sıraya bu kişileri atar.

Bankalarda ilk önceliğe sahip olan kurumsal müşterilerdir.

Örneğin; içeriye bankanın müşterisi olmayan 10 kişi girdi ve sıra aldı. Ardından bankanın müşterisi olan 2 kişi geldi ve hesap no ile sıra aldı. En son ise 1 kişi bankaya giriş yaptı ve kurumsal firmasının hesap no ile ya da vergi no ile sıra aldı.

O zaman ilk çağırılan kişi kurumsal olan ve en son gelen kişi olacaktır. Ardından hesap no ile giriş yapan kişiler arkasından ise ilk başta gelen ve bankanın müşterisi olmayan kişiler alınır.

Peki banka sırasında ne yapmalıyız ?

Bankadan kolay sıra almak için 2 seçenek vardır.

1- Vergi numarası ile giriş yapanlar ilk önceliğe sahipti. Bunun için siz de bulunduğunuz il de ki büyük ve normal ölçekli bir firmanın vergi numarasını internet üzerinden bularak o numarayı giriş yapabilirsiniz. Bu sayede ilk siz çağırılırsınız.

2- İkinci seçenek ise kendi hesabınızın numarasını girerek veya kartınızı okutarak sıra almaktır.

Banka gişelerinden uzun zamanlar geçirmek istemeyenler yukarıda ki iki seçeneği değerlendirebilirler. Şubeye göre de bekletilme zamanı değişmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir