HSBC Advantage Kredi Kartı İptali

Her türlü nakit ihtiyaçlarımızda yanımızda bulunan kredi kartları sayesinde hiç bir ihtiyacımızı ertelemek zorunda kalmamaktayız. Talep edildiği takdirde onaylanıp tarafımıza ulaşması , kredi talebine oranla talep işleminin daha kolay olması, bir çok kampanyaya ve avantaja olanak sağlaması amacı ile çok tercih edilen bir bankacılık ürünü olan kredi kartları sayesinde bireyler ceplerinde nakit para bulunmasa dahi mağduriyet yaşamamaktadırlar. Ödeme koşullarının da krediye oranla daha kolay olduğu,kullanım aşamasında ilgili alışveriş tutarını taksite bölmesi,geri ödemeyi bir sonraki ay yapılacak şekilde hesaplaması neticesinde geri ödeme hususunda vadeyi uzatmaktadır.

Her banka da kendine özel birden çok kredi kartı bulunmaktadır. Üzerinde bankaya ait logonun bulunduğu ve kendi aralarında da özellik bakımından oldukça farklılıklar göstermekte olan kartlar neredeyse tüm işletmeler tarafından kullanabilme özelliğine sahiptir. Bankalara ait kredi kartlarını almak oldukça kolaydır ancak iptali konusunda aynı şeyi söylemek pek mümkün olmamaktadır. Genellikle şubelerden alınan kartlar şubeler aracılığı ile iptal edilememekte ve bu kart hamillerine oldukça sıkıntı yaratmaktadır.

HSBC Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır?

Örneğin finans sektöründe hizmet veren banka kurumları arasında bulunan HSBC bank tarafından piyasaya sürülmüş olan HSBC advantage kredi kartı hemen hemen her bankaya ait kredi kartları ile aynı özellikleri taşıyarak nakit avans çekebilme,otomatik fatura talimatı gibi avantajlar sunmaktadır. Ancak bütün bu avantajları artık günümüzde bir çok banka kurumuna ait kartların sunması neticesinde bireyler cüzdanlarında bulunmakta olan kartları azaltmak,borçlarını hafifletmek adına kart iptallerinde bulunmak istemektedirler çoğu zaman.

İlgili advantage kartını iptal aşaması öncelikli olarak HSBC bankasına ait müşteri hizmetlerini 0 850 211 0 111 numaralı telefondan arayarak müşteri temsilcisine kart iptalini gerçekleştirmek istediğini bildirmiş olmaları yeterli olmaktadır. İptal işlemi için izlenecek bir diğer yol ise şubeler aracılığı ile yapılmakta olan kart iptalleridir. İptal işlemi ile ilgili dilekçeyi doldurmak koşulu ile başlatılan işlem banka görevlilerine dilekçenin iletilmesi akabinde devam etmektedir. Bu işlem neticesinde bankanın genel müdürlüğüne bağlı ilgili bölüm tarafından memnuniyetsizliğiniz dinlenmek maksatlı aranarak kart iptalini neden gerçekleştirmek istediğinize dair sorular yöneltilmektedir. Sorular yanıtlandıktan sonra kartın iptal olabilmesi adına kart hamili tarafından onay alınarak iptal işlemi gerçekleştirilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir