KREDİVER FİRMASI (SOCİETE GENERALE) HAKKINDA BİLMENİZ GEREKENLER

Krediver Firması Fransız Societe Generale Bankası tarafından kişilere tüketici kredisi sağlayan bir firmadır. Normalde Societe Generale, kurumsal anlamda hizmet vermektedir. Fakat 2007 yılının son aylarında hizmetlerini sadece kurumsal olarak değil halk tabanlı yapmaya başladı. Ve tüketiciye finansman sağlayacak kredi kampanyaları oluşturdu. Krediver Firmasını diğer finansman hizmetlerinden ve özel şirketlerden ayıran en önemli özellik orta gelirli ve dar gelirli ailelerin kredi ihtiyaçlarını çözmeye yönelmesidir. Bildiğiniz gibi bankalar kredi verme işlemlerinde dar gelirli veya yüksek gelirli gibi bir ayrıma gitmez. Hatta dar gelirli bir aileyseniz yüksek miktarlı bir kredi alamazsınız. KrediVer Firması butik bir kredi finansman şirketidir ve nakit kredi imkanı sağlamaktadır.

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

KrediVer Firması 18 ile 65 yaş arasındaki herkese kredi vermektedir. Bütün bankalar ve özel şirketler gibi KrediVer Firması’da sizden gelir belgesi istemektedir. Çalıştığınız yerden gelir belgenizi talep edebilirsiniz. Eğer bir ek geliriniz varsa bunu da başvuruda bildirmeniz size kolaylık sağlayacaktır. Aynı zamanda bankalar ile yaptığınız işlemleriniz de önemlidir. Yani geçmiş siciliniz detaylı bir araştırma altına alınır. Eğer finansman anlamında siciliniz iyi değilse başvurunuz onaylanmaz.

KREDİ ÖZELLİKLERİ

İlk olarak bahsetmemiz gereken alabileceğiniz kredi miktarı elbette. Bu firma üzerinden 10.000 liraya kadar kredi kullanabilirsiniz. Kredi Ver firması vereceği kredilerde belli bir faiz oranı uygular. Bu faiz oranı 1.79 olarak belirlenmiştir. Evet, bu oran bazı müşterilere yüksek gelebilir. Bu da düşünülmüş. Eğer bu oranı düşürmek istiyorsanız çekeceğiniz krediden %2 veya %3 oranında bir komisyon verebilirsiniz. Bu komisyon karşılığında faiz oranı %1.32 miktarına kadar düşürelebiliyorsunuz. Tabii ki kredi çektiğiniz için belli bir dosya masrafı da ödemelisiniz. Ayrıca aylık ödemelerinizden işlem ücreti kesilmektedir, bu da ödeyeceğiniz taksit miktarını arttırır. Bunun haricinde bazı sigortalara da kayıt yaptırmayı da zorunlu tutuyorlar.

Kredi özellikleri bu şekilde olan KrediVer Firması’ndan kredi almak bankalara nazaran daha kolay fakat ödemelerde ciddi miktarlardan söz ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir