Ziraat Katılım Bankası 2200 personel alıyor

İş arayanlara müjde verildi. Ziraat Bankası’na bağlı olarak faaliyet gösterecek Ziraat Katılım Bankası 2200 personel alımı için düğmeye bastı.

Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Ziraat Katılım Bankası’na 2200 personel alınacağını duyurdu. Yapılan açıklamanın devamında ise Ziraat Katılım Bankası’ nın 2018 yılına kadar 170 şubeye ulaşmayı hedeflediğini ifade etti. Babacan konuşmasının devamında ise şunları kaydetti:

“Bu yılın sonlarına kadar 20 yeni şube hedefliyoruz. 2018 yılına kadar 170 şubeye ulaşmış olacağız. Böylelikle her yıl personel alımımız devam edecek”

Personel Alımı için Başvuru Ne Zaman

Bankanın faaliyete başlamasına az bir zaman kaldı. Yetkililerden yapılan açıklamalara göre; banka kısa bir süre sonra açılacak. Personel alımları için başvurular ise başladı. Binlerce kişiye iş kapısının açılacağı banka ile 2015 yılına kadar 2000 personelin istihdam edilmesi planlanıyor.

Öte yandan 1000 kişilik bir servis görevlisi personeli alınacak. Tüm departmanlarında olduğu gibi servis görevlileri de yükselişe gidebiliyor. Eğitimlerin ve gerekli deneyimin sağlanmasının ardından görevde yükseltmeye gidilerek, servis görevlileri; saha görevlileri olarak çalışabilecek.

Üstelik sadece üniversite mezunları da Ziraat Katılım Bankası bünyesinde çalışabilecek. Birçok il ve yerelde şubelerini açacak olan banka, kısa sürede Türkiye’ nin her yerinden iş imkanı sağlayacak. İlk hedeflenen iller ise Ankara, İstanbul ve Bursa. Banka iş başvurularını önce bu iller için isteyecek. Bu illerde ikamet ediyor olmak ise ayrıca bir avantaj sağladığı da bir gerçek.

Personel Alımı İçin Yapılan İller

İstanbul

Ankara

Bursa

Adana

Antalya

Zonguldak

Sivas

Kaysari

İzmir

Denizli

Gaziantep

Diyarbakır

Erzurum

Konya

Kocaeli

Van

Trabzon

Eskişehir

Samsun

Personel Alımı Sınavı ve Başvurusu

Ziraat Katılım Bankası personel başvurusu için Ziraat Bankası’na doğrudan ya da ATM’lere 50 TL. sınav başvuru harcı yatırılıyor. Ardından Anadolu Üniversitesi’ nin desteği ile personel alım sınavı yapılacak. Sınavda yeterli notu alanlar, Genel Müdürlük’ ce düzenlenen mülakata girecek.

Diğer bir yandan ise Ziraat Katılım Bankası, istihdam ettiği personeline her 4 AYDA BİR ÇİFT MAAŞ ödeme planı yapıyor. Böylelikle Ziraat Katılım Bankasında çalışacak olanlar 4 ayda bir iki maaş alacaklar.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir