Yapı Kredi World Kredi Kartı İptali

Kredi kartı günümüz imkanlarında kullanılan en pratik ve çabuk ödeme yollarının başında gelir. Alışverişlerde o an kullanımda nakit ihtiyacı hissettirmeyen kartlar artan talepler doğrultusunda bankaların da kampanyalarıyla oldukça fazla tercih edilmekte ve her yaştan tüketici tarafından kullanılmaktadır. Ancak kredi kartı kullanımı kolaylıkları kadar çeşitli zorlukları ve çeşitli sorumlulukları da beraberinde getirir. Pratik olmasının yanında kullanım sırasında nakit ihtiyacı duyulmadığı için kullanıcılar alışveriş esnasında yaptıkları harcamaları fark edememekte ve ay sonunda ödeme zamanında zorluklar yaşanmaktadır. Bunun yanında bankalar da çok sayıda kampanya ve reklamla tüketicileri kendilerine çekmekte ve kredi kartı talep oranını arttırmaktadır. Bu gibi sebeplerden ve kişilerin gelir gider dengelerinde artan dengesizlikler sonucunda kredi kartlarına yoğun bir ilgi ve kart kullanımında bir artış söz konusu olmuştur. Alışveriş esnasında fark edilmeyen harcamalar ay sonunda tüketicileri çok zor durumlarda bırakabilmektedir.

Yapı Kredi Kredi Kartı Borcu Yapılandırma

Bütün bu nedenlerden dolayı ödemeleri zorlaşan kartlardan kurtulmanın yolu en kesin çözümle kredi kartlarını iptal etmektir. Ancak kredi kartını iptal etmek alındığı kadar kolay olmamaktadır. Bankalar kredi kartları iptalinde sizden çeşitli sebepler sunmanızı isteyebilmektedir. Kredi kartınızı kapatmak istiyorsanız ilk yapmanız gereken kartın bütün borçlarını ödemenizdir. Borçlarınızı ödemediğiniz taktirde hiçbir banka kredi kartı iptal talebinize olumlu yanıt vermeyecektir. Eğer borçlu olduğunuz kartın ödemesini hemen yapamıyorsanız veya kartı kapatamıyorsanız bunun için yapmanız gereken önce kartı yapılandırma işlemidir. Telefon bankacılığını kullanarak kredi kartı borcunuzu bir miktar faizle taksitlendirebilir ve kendi karar vereceğiniz vadelerde 10-12 ay arası bir sürede ödeyebilirsiniz.

Bunun dışında eğer bütün borcu taksit yaptırmayıp peşin olarak yatırırsanız kredi kartınızın iptali isteyebilir ve beklemeden bunu gerçekleştirebilirsiniz. Borcunuzu ödedikten sonra kredi kartınızı aldığınız şubeye giderek, kart iptal isteğinizi dile getiren bir dilekçe yazarak imzanızla birlikte şube teslim edip kart iptal talebinizi iletmiş olursunuz. Ayrıca şubeye gidemeyecek durumda iseniz telefon bankacılığı ile de iptal talebinizi müşteri temsilcilerine iletebilirsiniz.

Yapı Kredi İletişim

Yapı Kredi Bankası tarafından verilen World kartınızı iptal etmek için öncelikle borcunuzu kapatmalısınız. Daha sonra şubeden veya 444 0 444 numarasını arayarak iptal isteğinizi bildirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir