Platinum Kredi Kartı Veren Bankalar

Kredi kartı günümüz alışverişlerinde son derece kolaylık sağlamakta ve pratik olmaktadır. Alışveriş sırasında nakit ihtiyacı olmaması harcamalarda kişilere rahatça kullanım imkanı sağlar. Son dönemlerde artan kredi kart taleplerinden dolayı bankalar da çok sayıda kampanya yapmakta ve çok avantajlı çeşitli kartlar sunmaktadır. Kullanım sırasında puan biriktirilen kartlar daha sonraki alışverişlerde indirimler veya ücretsiz bazı fırsatlar sunar. Bu şekillerde cazip hale getirilir. Günümüzde insanlar için kredi kartları vazgeçilmez bir alışveriş malzemesidir. Taksitli alışveriş avantajları ve kullanımı sırasında nakit para olmadan yapılan harcama imkanı kredi kartları vazgeçilmez yapan özelliklerdir.

Bankalar da bu ilginin giderek arttığını bildiklerinden birbirlerinden çok farklı özelliklerde birçok kredi kartı kullanıma sunar. Bu kartların çok sayıda taksit, harcamalarda ek puan ve anlaşmalı mağazalarda indirim yapma gibi özellikleri vardır.

Hemen hemen birçok banka Platinum kredi kartı hizmeti verir. Platinum kartları diğer kredi kartları fırsatlarının yanında onlara ek olarak çok sayıda kampanya da sunar.

Halkbank’ın Platinum Kart olarak sunduğu Paraf kartı taksit yapmak ve para puan kazandırmak gibi standart kart özellikleri yanında kart ile satın alınan eşyaları alışveriş sigortası ile güvence altına alır. Bunun yanında cumartesi günleri de restoran harcamalarında %25 indirim sağlar.

Ziraat Bankası’na ait Platinum kart ise alışveriş ve taksitli harcamalar dışında çeşitli ihtiyaçlara cevap verir. Acil kart yenileme ve acil nakit avans çekebilme gibi özelliklere sahiptir. Bununla birlikte çiçekçi ve çilingir çağırma gibi çeşitli şekillerde de hizmet verir.

Garanti Bankasına ait Platinum kartı da normal kredi kartlarında olmayan ek hizmetlerle hizmet vermektedir. Harcamalarda %25  daha fazla bonus verirken restoran, sağlık ve kültür harcamalarında da özel indirimler kazandırır. Aylık harcama tutarı 4 bini geçtiğinde ise %50 daha fazla bonus kazandırır.

Yapı Kredi’nin Platinum kartı da biriken puanları seyahatlerde ve otel harcamalarında kullanım kolaylığı sunar. Araç kiralama, otopark indirimleri ve yurt dışı seyahat sigortası ise bu kartın sunduğu diğer özelliklerdir. İş bankası’na ait Platinum kart ise bankanın diğer kartlarının verdiği avantajların yanında yurt dışında da kullanım kolaylığı ve ekstra puan sağlar.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir