Kredi Notu Nasıl Öğrenilir? Kredi Notu Öğrenme

Daha önce ki bilgi verici kredi notu yazımızda bununla alakalı bir kaç yazı yayınladık ve bilgi verdik. Kredi notu nasıl öğrenilir kısmında size bilgi vereceğiz.

Kredi Notu Nasıl Öğrenilir ?

Kredi notunuzu öğrenmek aslında oldukça kolaydır. İnternet üzerinden aşağıda belirttiğimiz siteye üye olarak kredi notunu öğrenebilirsiniz. Hem de ücretsiz olarak öğrenme şansınız bulunmaktadır.

https://www.findeks.com/ yanda ki internet sitesini tarayıcınıza yapıştırın ve girin.

Orada çıkan üye ol kısmına tıklayın. Karşınıza çıkan bölümde Bireysel kısmını işaretleyin.

Yukarıda ki ekran karşınıza gelecek. Burada ki alanları ve daha sonra karşınıza çıkan yeni formları eksiksiz olarak doldurunuz.

Yukarıda ki formdan üyeliğinizi oluşturduktan sonra üye girişi yapınız. Nasıl bankaların internet şubesine giriş yapıyorsunuz aynı şekilde bu siteden de o şekilde girişinizi yapınız.

Karşınıza çıkan yeni ekranda;

– Güncel notunuz

– Kredi limitleri

– Borçlar

– Kredili ürünler bölümleri yer almaktadır.

Eğer daha önceden kayıt oldunuz ise orada ki rakamları güncellemek için Güncelle butonuna tıklayınız. Tıkladığınızda firma sizden küçük bir ücret istemektedir. Yani tek seferlik ücretsiz kullanım vardır.

Akbank Kredi Notu Öğrenme

Türkiye’nin en önemli bankalarından birisi olan Akbank, her zaman müşterilerine en iyi hizmeti vermek için çalışmakta ve buna bağlı olarak yöntemler üretmektedir. Şimdi de bir bankadan kredi almak isteyen müşterilerine kredi notu öğrenilmesini sağlayan Akbank Direkt hizmetini sunmaktadır. Kredi notu bankalar tarafından çok önemsenmektedir. Çünkü kredi notu, bir kişinin güvenilirliği ve bankalara olan kredi kartı veya banka kredi borcu ile ilgili bilgiler vermektedir. Yani kredi notu çok düşük olan bir kişi, bankalar tarafından yeterli güveni alamaz. Bu da kredi çekmesini engeller.

Akbank kredi notu ile ilgili bilgiyi Akbank kredinotu öğrenme sayfasından bulabilirsiniz

Akbank müşterileri, Akbank kredi ürünlerinden birisini almadan önce Akbank Direkt hizmetlerinden TC kimlik numarası ile kredi notunu öğrenebilir. Kredi notunu öğrenen Akbank müşterilerine bu puanın durumuna göre kredi talebinde bulunur. Akbank kredi notunu öğrendiğinde bankalara başvuru taleplerini bir süre erteleyebilir. Bundan dolayı müşterilerin harekete geçmesi için önemli bir hizmettir. Akbank kredi notunu öğrenmek için sadece TC kimlik numarası yeterlidir.

Denizbank Kredi Notu Öğrenme

Denizbank kredi notu öğrenme işlemleri sayesinde ihtiyacınız olan tüm bilgilere Findeks üzerinden erişebilirsiniz. Findeks yeni bir sistem ile kredi notu öğrenme işlemlerini kolaylaştırmıştır. Bu not kişilerin bankalardan kredi veya kredi kartı alması için düzenlenmektedir. Kredi kartı ve kredi ödemelerini düzenli yapan kişilerin kredi notu yüksek olmaktadır.

Bu nedenle isteyen herkes kredi çekemeyebilir. Findeks bu kredi notu verilerini kredi kayıt bürosu üzerinden yapmaktadır. Denizbank kredi notu öğrenme işlemleri sayesinde genel olarak internet şubesini veya telefon bankacılığını kullanmak mümkündür. Denizbank kredi notu öğrenme sayesinde istediğiniz Denizbank ürünlerine başvuruda bulunabilirsiniz. Birbirinden yeni Denizbank ürünleri hakkında bilgi sahibi olabilmek için yapmanız gereken tek şey bu ürünleri takip etmek ve kredi notunu öğrenmek.

Kredi Notu Kaç Olmalı ?

Kredi notunuzu TC kimlik numarası ile öğrenebilir ve sms ile cep telefonunuza bu bilgileri isteyebilirsiniz. İstenen bilgilerin doğrulu en kısa sürede kontrol edilmektedir. Kontrol edildiği için de kredi notu bilgileri oldukça güvenilirdir. Kredi notu öğrenmek artık cep telefonlarının mobil uygulamaları üzerinden de yapılabiliyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir