Kredi Çıkamayana Kredi Veren Banka

Son yıllarda kişilerin artan ihtiyaçları ve gittikçe bozulan gelir gider dengesi sonucu insanlar artık ek bir gelir veya nakit para olmadan ihtiyaçlarını karşılayamaz hale geldi. Toplu paraya olan ihtiyaçlar insanları oldukça zor durumlara sokabiliyor. Plansız şekilde yapılan kredi kartı harcamaları, alışveriş esnasında çok pratik ve kolay kullanıldığı için oldukça yüksek miktarlara ulaşabiliyor. Kredi kartı sahipleri harcama yaparken nakit ihtiyacı olmadığı için fazla harcama yapmakta ve daha sonra bu kartların taksitlerini ödemekte zorlanmaktadır. Bunun sonucunda da ortaya kişilerin toplu para ihtiyacı ortaya çıkmaktadır.

Kredi kartı dışında da acil nakite olan gereklilik son zamanlarda artmıştır. Bu da bankalara yapılan kredi başvurularında oldukça büyük bir artışa neden olmuştur. Bankalar yeni kampanyalar ve kişiye özel vade fırsatlarıyla kredi ihtiyaçları için kolaylıklar sunmaktadır. Bireye göre düzenlenen ödeme koşulları kredi çekmeyi acil nakit ihtiyacında oldukça cazip hale getirmiştir. Ancak kredi başvurusu yaparken bankaların öne sürdüğü şartları yerine getirmek gerekmektedir.

Bankalardan Kredi Çekemeyenlere Kredi

Bankalar öncelikle başvuru yapan müşterilerin devamlı geliri olup olmadığına bakar. Krediye başvuran kişinin sigortalı bir işinin olması şarttır. Bu şartı yerine getirmeyen müşteri hiçbir bankadan kesinlikle kredi alamaz. Bu şarta uyan kişinin ikinci olarak kredi notuna bakılır. Kredi notu kredi için başvuru yapanın bankalarla olan geçmiş dönem hesaplarının kayıt altına alındığı sistemin adıdır. Daha önce kullanılan bir kredi kartı varsa bu kartın borçlarının zamanında ödenip ödenmediği, taksitlerinin yeterli oranda yatırılıp yatırılmadığı kredi notunun yükselmesinde veya düşmesinde etkilidir. Bunun yanında daha önce çekilen kredi ve onun taksitlerinin ödenme düzeni de kredi notuna etki eder. Ek olarak kişinin aylık geliri, yaşı, medeni durumu,iş deneyimleri gibi konular da kredi notunu etkileyen faktörlerdir.

Kredi Çıkmayana Komisyonla Kredi Verilir

Eğer acil nakde ihtiyacınız varsa ve kredi notunuz düşük olduğu için kredi çekemiyorsanız kredi notunuzun artmasını beklemek yerine komisyonla kredi veren şirketler veya bireysel olarak bu işi yapanlara başvuru yapabilirsiniz. Komisyonla kredi vermek yasal bir işlemdir ve bu işlemi sizin adınıza yapanlar sizden kredi dışında ek bir ücret talep eder. Bu şekilde sizin adınıza kredi çeker ya da kefil olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir