240 Ay Vadeli Konut Kredisi Veren Bankalar ve Faiz Oranları

Ev almak son derece yüksek tutarlarda finansman gerektiren bir işlem olmak işlem olmak ile beraber pek çok kişinin ömürlerinde bir defa alabilme imkanı yakalayacakları bu gayrimenkulleri alırken mümkün olan en iyisini alma gibi bir çabalarının olması da söz konusu olan bir durumdur. Bunu gerçekleştirmek için de hem ödeme güçlerine uygun hem de yüksek tutarlı bir kredi almak isteyen söz konusu kişilerin bu olanağı yakalamak için  olması gereken en önemli faktör uzun vade süreleri ile konut kredisi veren bankalar olmaktadır. Bu sebepten dolayı da 240 ay vadeli konut kredisi veren bankalar ve faiz oranlarını tespit etmek bu noktada en önemli konu olmaktadır.

Söz konusu olan bu hizmet kapsamı sunan bankaları araştırmakta olan kişiler için bazıları ve bilinmesi gereken detaylar aşağıda sıralandığı gibidir;

a. Garanti Bankası; Bahsi geçen bu olanağı sunmakta olan bankalardan biri özel bankacılık sektörünün önde gelen ismi olan Garanti Bankası’dır. İki yüz kırk ay vadeli konut kredisi hizmeti kapsamında uygulanmakta olan faiz oranı ise yüzde 1.14 olarak tespit edilmiştir.

b. Şeker Bank; Uygun olanakları ile sektörde adını sık sık duyduğumuz bankalardan biri olan Şeker Bank da sunmakta olduğu hizmetler ile müşteri portföyü son derece geniş olan yerlerden biridir. Uzun vadeli konut kredisi hizmeti ile de tercih edilebilirliğini arttırmakta olan bu bankanın faiz oranı ise yüzde 1,19 olarak belirlenmiş olup eğer talep edilirse bu vade süresi üç yüz aya kadar çıkarılmaktadır.

c. Denizbank; Sunmakta olduğu pek çok hizmet bir yana uzun vadeli konut kredisi olanağı ile ismini duyuran banka da mevcut şartları ile müşteri portföyünü son geniş bir hale getiren yerlerdendir. İki yüz kırk ay vadeli konut kredisi olanağında talep etmekte olduğu faiz oranı ise yüzde 1,19 olarak belirlenmiştir.

Hali hazırda bu bankaların dışında uzun vade seçenekleri ile konut kredisi veren yerler bulunmamakta bu sebepten dolayı tercih ettiğiniz banka ile direk olarak iletişim kurmanız tavsiye edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir