Kredi Kartım Yok İnternetten Nasıl Alışveriş Yapabilirim?

Teknolojik gelişmeler pek çok farklı konuda hayatımızı kolaylaştırmaya devam eder iken en fazla gelişmenin yaşandığı alan şüphe yok ki internet uygulamalarında olmakta ve bu noktada en cazip olan sistem de internet aracılığı ile alışveriş yapmak olmaktadır. Söz konusu olan alışveriş yöntemi dahilinde hizmet vermek için kurulmuş olan yüzlerce site var olmak ile beraber hemen hemen  hepsi ödemeleri kredi kartı ile yapmakta ve bu durum da pek çok kişiyi “kredi kartım yok internetten nasıl alışveriş yapabilirim?” diye araştırma yapmaya sevk etmektedir.

Bu noktada söylemek gerekir ki hali hazırda kullanılmakta olan online alışveriş sitelerinin yüzde doksanı kredi kartı ile ödeme talep etmekte ve bunun dışındaki uygulamaları kullanmamaktadır. Bu sebepten dolayı sıkça kullanılan ve herkes tarafından tercih edilen yerleri bir kredi kartı edinmeksizin kullanmak son derece zor olmaktadır. Ancak yine de kredi kartı almama konusunda kararlı olan ya da alma olanağı bulunmayan kişilere tavsiye edilebilecek birkaç farklı yöntem bulunmaktadır. Bunlardan bazıları ise aşağıda belirtildiği gibidir.

Kapıda Ödemeli Siteleri Tercih Etmek

Bahsedildiği üzere bahsi geçmekte olan bu sitelerin pek çoğu kredi kartı aracılığı ile ödeme kabul etse de az da olsa bazı yerler kapıda ödeme sistemini uygulamaktadır. Bu sayede almak istediğimiz ürünü talep ettikten sonra kargo ile kapımıza geldiği zaman ödememizi kurye aracılığı ile gerçekleştirmekteyiz. Bu sistem hem almak istediğimiz ürünü görebilme açısından hem de kart kullanmaksızın ödeme yapma sistemi sayesinde son derece kullanışlı olmaktadır. Alışveriş yapma olanağı bulabileceğiniz siteler arasında ise;

a. Hepsi Burada,

b. e- avantaj sitesi,

c. vimjo. com adlı site,

ç. gitti gidiyor sitesi bulunmaktadır.

İnternet Siteleri Yerine Satış Yapan Şahısları Tercih Etmek

Bu sistem pek çok kişi tarafından güvensiz görülse de internet aracılığı ile satış yapmakta olan kişilerin sayısı son derece fazla olmaktadır. Bilhassa sosyal medya üzerinden satış yapan kişilerin birçoğu hem son derece kurumsal bir şekilde hizmet vermekte hem de kapıda ödeme sistemi ya da havala ile ödeme sistemi kullanarak kredi kartı olmayanlar için son avantajlı olmaktadır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir