Kredi Kartı Başvurusu Red Edilme Nedenleri

Eğer siz de bir kredi kartı başvurusunda bulundunuz ve sonucunda başvurunuz red edildi ise neler yapılması gerekiyor?

Kredi Kartı Başvurusu Red Edilme Nedenleri ve Başvuruyu Onaylatma

1.) Bankalardaki Geçmişiniz ;

Daha önceden kredi kartınızın borcunu ödememiş iseniz ya da taksitlerini geciktirdiyseniz.

Kredi kartının taksitlerini zamanın da ödememiş iseniz,

Kredi kartınızın sadece asgari tutarını ödemiş iseniz,

Bankalar size kredi kartı verme taraftarı olmaz ve başvurunuz olumsuz olur.

Daha önceden almış olduğunuz kredi kartları ile ilgili ödemeler konusunda bilginiz yok veya hatırlamıyor iseniz Banka Kara Liste Sorgulama yazımıza bakabilirsiniz.

2.) Ödenmemiş Faturalar ;

Üzerinizde bulunan elektrik, internet, su, doğalgaz gibi faturalar bankaların onay vermesinde oldukça önemlidir. Faturalarınızın tamamını ödeyerek o şekilde bankaya başvuru yapın.

Özellikle telefon hattınız  bankalar fatura ödemeleri ile ilgili bu şirketlerden sizin hakkınızda bilgi alacaktır.


Eğer yukarıda ki maddeler ile ilgili herhangi bir sıkıntınız yok fakat kredi kartı başvurusu halen onaylanmamış ise geriye kalan tek bir şık oluyor.

3.) Bankaların hiç birinde hesabınızın olmaması ;

Bankalar bir banka hesabı olmadığı takdirde kredi kartı başvurusu yapan kişileri onaylamadan red etmektedir. Bunun için özellikle kredi kartı almak istediğiniz bankaya bir hesap açtırın. Bu sayede sizi inceleyebileceklerdir.

Eğer sigortalı çalışan bir işçi iseniz, açmış olduğunuz hesabı aktif tutuyorsanız ve aylık gelirinizi belgeler ile ispatlıyorsanız ve bankalarla herhangi bir sıkıntı yaşamadıysanız kredi kartı başvurusu kesinlikle olumlu sonuçlanacaktır.

Kredi Kartı Başvurusu Neden Kabul Edilmez?

Siz de kredi kartı başvurusu neden kabul edilmez diye merak ediyorsanız doğru yerdesiniz. Günümüzde kredi kartı kullanımı gün geçtikçe yaygınlaşıyor. Şuanda hemen hemen herkesin cebinde mutlaka bir kredi kartı bulunuyor. Öyle ki; nakit para olmadığı anlarda kredi kartı ile istediğimiz alışverişi yapabiliyoruz.

Ancak, elbette kredi kartının da bir kullanım sınırı bulunuyor. Limitin dışına çıkıldığı anda bazı sıkıntılar doğabiliyor. Bu yüzden kredi kartı kullanırken oldukça dikkatli olmak gerekmektedir. Eğer sizin hala bir kredi kartınız yoksa yada yeniden bir kredi kartı almak istiyorsanız bankaların şartlarına uyum sağlamanız gerekiyor.

Kredi kartı başvurusu neden kabul edilmez sorusuna şu şekilde cevap verebiliriz. Eğer bankaların kredi kartı verirken şart koştukları koşulları taşımıyorsanız kredi kartı başvurunuz kabul edilmez. Mesela, 18 yaşını doldurmadıysanız, belli bir geliriniz yoksa,yada daha önceden kırmızı çizgiyi yediyseniz kredi kartı başvurunuz onaylanmaz.

Özellikle kredi kartı başvurusunun kabul edilmeme nedenlerinin başında gelen etken kara listede olmanızdır. Eğer kara listeye alındıysanız hiçbir bankadan kredi kartı alamazsınız. Çünkü banka size güvensiz gözü ile bakacaktır ve size asla kart vermeyecektir. Bunun dışında maaşınızın düşük olması çok fazla etken olmayabilir. Aylık gelirinize göre düşük limitli bir kredi kartı alabilirsiniz.

Kredi notu ile ilgili bir sıkıntınız var ise Kredi Notu Yükseltme Teknikleri yazımızdan bilgi edinebilirsiniz.

3 thoughts on “Kredi Kartı Başvurusu Red Edilme Nedenleri”

  1. İNG bank en kolay kart veren bankadır internetten başvuru yapın çok kısa sürede cevap veriyorlar puanınız düşük bile olsa veriyorlar ayrıca kartınız geldikten sonra adınıza belirlenmiş Onaylı kredi için arıyorlar sadece kimliğinizle kredi alıyorsunuz. Pegasus kart alırsanız daha iyi olur senelik aidatı yok ayrıca Bonus özelliklerinide taşıyor biriktirdiği puanlarlada istediğiniz kişiye bedava uçak bileti alırsınız bence bir deneyin 🙂

  2. Sanılanın aksine İngbank kolay kredi kartı veya kredi vermez. Kkb puanınız 1400 1500 değilse Akbank ve Vakıfbank ancak kart verebilir;İngbank’dan alamazsınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir