Kredi Çeken İş Yerinde Çalışanların Aldıkları Maaş Haram mı Olur?

Son yıllarda, özellikle geçim şartları düşünülünce, her türlü nakit ihtiyacın bankalar aracılığı ile karşılanması durumunda ortaya çıkan, ne caizdir, ne caiz değildir soruları, Diyanet Başkanlığı’nın da dikkatini çekti.

Özellikle, kredi çeken iş yerinde çalışanların aldıkları maaş haram mı olur, tarzı sorularla karşılaşan Başkanlık, bu konular hakkında kapsamlı bir açıklama yaptı. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yapılan açıklamaların çoğu, dürüst ticaret yapıldığı sürece herhangi bir sıkıntı olmadığı yönünde oldu.

ÖLEN KİŞİNİN BORCU KREDİ ÇEKEREK ÖDENİR Mİ?

KREDİ ÇEKEREK ARABA ALMAK CAİZ Mİ?

Kredi çeken iş yerinde çalışanların aldıkları maaş haram mı olur? Bu sorunun yanıtına gelince, iş yeri helal kazanç sağlıyorsa, bu durumunun çalışanları bağlamadığı yönünde yapılıyor.

Çalışanlar, kazandıkları maaşın hakkını verdikleri sürece iş yerlerinin kredi çekip çekmediği o kesimi etkilemiyor. İş yerini etkileyen kısım ise, iş yerinin borcuna sadık kalması.

MEMURUM BANKA PROMOSYONU ALMAK CAİZ Mİ?

SIFIR FAİZLE KREDİ VEREN BANKADAN KREDİ ÇEKMEK CAİZ Mİ?

 

Zamanında, faize girmesine izin vermeden ödemeler yapıldığı sürece, kredi çekerek iş yeri açmak caizdir ibaresi kullanılabiliyor. Fakat, bu tarz konular için daha net ve ayrıntılı bilgi almak isterseniz, aklınıza takılan tüm sorular için Diyanet İşleri Başkanlığı’na başvurabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir