İş Bankası EFT Ücreti

Para transferleri en sık kullanılan bankacılık işlemlerinden biri olmak ile beraber bu konuda da bir bankadan başka bir bankaya elektronik fon transferi (EFT) yapmak hemen hemen herkesin bildiği ve kullandığı bir yöntem olmaktadır. Ülkemizde hizmet vermeye devam etmekte olan bankaların hemen hemen hepsi müşterilerine  EFT yapma olanağı sunmak ile beraber bu uygulama karşılığında da belli tutarlarda paralar talep etmektedirler. Bu bankalar içinde en çok müşteri portföyüne sahip olanlardan biri de İş Bankası olduğundan dolayı bugünkü yazımızın konusu para transferlerini bu bankadan yapmak isteyen kişilere fikir olması amacı ile İş Bankası EFT ücreti olmaktadır.

Bankacılık sektörünün gidererek gelişmekte olması para transferi yapma sistemlerinde de değişiklikler yaşanmasına neden olmaktadır. Eskiden direk olarak banka şubelerine gitmek sureti ile yapılan bu tarz işlemleri artık pek çok farklı yöntem ile gerçekleştirme imkanımız mevcuttur. Bu durum da tek bir işlem ile alakalı olarak birden fazla ücretlendirme tarifelerinin oluşmasına sebebiyet vermektedir. Tüm bu bilgiler ışığında adı geçen bankanın EFT tarifesi aşağıdaki listede belirtildiği gibidir.

  1. İş Bankası Şubeden EFT Ücretleri

    Bu sistem dahilinde hesaptan ya da kasadan yapılacak olan her türlü işlemde alt limit 55 Türk Lirası üst limit ise 470 Türk Lirası olmaktadır. Gönderilecek olan paranın tutarına göre tahsil edilecek tutar bu aralıkta tespit edilecektir.

  2. İş Bankası Bankamatikten EFT Ücretleri

Bu işlemde de hesaptan EFT yapma ya da geç EFT yapma diye iki farklı seçenek bulunmak ile beraber hesaptan yapılacak işlemden 10 Türk Lirası, diğer seçenekten ise 12 Türk Lirası talep edilmektedir.

3.  İş Bankası İnternet Şubesinden EFT Ücretleri

Bu olanak dahilinde hesaptan işlem yapmak için 4.5 Türk Lirası, geç işlem yapmak için de 6.5 Türk Lirası ödeme yapmamız talep edilmektedir.

4. İş Bankası Telefon Şubesinden EFT Ücretleri

Bu sistem ile yalnızca hesaptan para gönderme imkanımız bulunmakta olup bu işlem için talep edilecek olan para da 5 Türk Lirası olmaktadır.

5. İş Bankası İşCep EFT Ücretleri

Bu mobil uygulama aracılığı ile para göndermek istersek ödenecek olan masraf tutarı 4.5 Türk Lirası olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir