Banka Kara Liste Sorgulama

Banka Kara Liste Sorgulaması Nasıl Yapılır ?

Eğer banka kara listesine düşerseniz hiç bir şekilde hiç bir bankadan kredi veya kredi kartı gibi hayatınızda kolaylık sağlayan bu imkanları alamazsınız.

Bankalar ile aranızı yakın tutar ve ödemelerde herhangi bir aksatma yapmazsanız en önemlisi güven sağlarsanız kimsenin yapmadığı ve vermediğini bankalardan alabilirsiniz.

Banka Kara Liste Sorgulama

Bankaların herhangi birinde kara listeye düştünüz mü sorusunun tek bir cevabı vardır. O da  Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası ‘nın Ankara ‘da bulunan genel müdürlüğüne konu hakkında bir dilekçe yazmanızdır. Aşağıda ki sizler için araştırıp bulduğumuz Merkez Bankası adresi bulunmaktadır.

TÜRKİYE CUMHURİYET MERKEZ BANKASI İdare Merkezi İstiklal Cad. 10 Ulus 06100 Ankara

Yukarıda ki adrese posta yolu ile dilekçe gönderip banka kara listesine dahil misiniz ya da değil misiniz öğrenebiliyorsunuz. Yanıt ise yine PTT yolu ile sizin adresinize gönderilecektir.

İsterseniz Telefon : (0312) 507 5000 numarayı arayıp bilgi edinebilirsiniz veya direk olarak (0312) 507 5640 nolu faks numaralarına dilekçenizi fax çekip daha erken sonuç alabilirsiniz.

Farklı bir yol olan internet üzerinden e-posta atarak bilgilendirme yapacağım veya soru soracağım diyorsanız ” iletisimbilgi@tcmb.gov.tr ” adresine mailinizi atıp cevabını bekleyebilirsiniz.


Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Dilekçe Örneği

Sizler için hazırladığımız dilekçe örneği aşağıda bulunmaktadır. Aşağıda ki bilgileri kendi bilgileriniz ile düzenleyip a4 kağıdına çıktı alarak ve imzalayarak gerekli adrese gönderim yapabilirsiniz.


12.01.2015 (Günün Tarihini Yazın)

TÜRKİYE CUMHURİYET MERKEZ BANKASI İDARE MERKEZİ
                                                                                                      ANKARA

Türkiye Cumhuriyeti ‘nin 55544411111 T.C. kimlik numaralı vatandaşı AD SOYAD ‘yım. Bankalarda kara listede olup olmadığımın bilgisini aşağıdaki iletişim adresime iletmenizi ;

Bilgilerinize arz ederim.

AD SOYAD
İmza

Adres : İstanbul —–


Yukarıda ki örnek dilekçeyi doldurarak Banka Kara Liste Sorgulama için Merkez Bankasının adresine gönderim yapabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir