Ziraat Bankası Çiftçi Borç Yapılandırma Kredisi

Ülkemizin en köklü ve aynı zamanda en gelişmiş bankası olma özelliği taşımakta olan Ziraat Bankası her konuda hizmetleri ile ön plana çıkmakta olup, bilhassa da çiftçiler için birçok farklı olanak sunmakta ve onlara uygun şartlarda krediler vermektedir. Son zamanlarda en çok bahsedilen hizmetlerden biri ise Ziraat Bankası çiftçi borç yapılandırma kredisi olmaktadır. Adı geçmekte olan bu süreç ülkemizde mevcut olan milyonlarca borçlu çiftçiyi ilgilendirmek ile beraber son derece uygun şartlarda verilmekte olan bir borç yapılandırma kredisi olduğunu söylemek doğru ve yerinde olacaktır.

Ziraat Bankası Çiftçi Borç Yapılandırma Kredisi Nedir?

Adı geçmekte olan bu son derece faydalı kredi hizmetinin temel amacı tarımsal kredi borcu olan çifçilerimizin bunlar nedeni ile sıkıntı yaşamasını engellemek için bir yapılandırmaya gidilmesidir. Bu kapsamda adı geçmekte olan bankaya ait olan herhangi bir şubeye başvuru yapmak sureti ile mevcut olan tüm borçlarını yapılandırma imkanı sunulmakta olan istisnasız olarak tüm çiftçilerimiz beş yıl vade ile ve yılda bir ödeme yapma imkanı dahilinde kredilerini düzenleme olanağı yakalayabileceklerdir.

Ziraat Bankası Çiftçi Borç Yapılandırma Kredisi Ne İşe Yarar?

Bu hizmet kapsamında 31 Aralık 2016 tarihi itibari ile ödenmemiş çiftçilik ve tarımsal kredi borcu bulunmakta olan kişilerin bu konuda yaşamakta oldukları sıkıntıları engellemek; üretim ve çiftçilik faaliyetlerini de en rahat şartlarda devam ettirmesini sağlamak amacı  taşımaktadır.

Bu süreç ile alakalı olarak bilinmesi gereken en önemli detay ise mevcut olan kredi borçlarımızın tarımla ilgili faaliyetler gerçekleştirmek amacı ile alınıp alınmadığıdır. Ziraat Bankası mevzu bahis olan bu detaya azami önem göstermek ile beraber tarım dışı faaliyetler için alınmış olan krediler için hiçbir şekilde hizmet vermemektedir. Bu sebepten dolayı amacına uygun olarak alınmış olan kredilerin düzenlemesi için başvuru yapmaya dikkat etmemiz gerekmektedir.

Mevcut olan durumunuz kredi ya da bankacılık hizmeti almaya müsait olmasa bile adı geçen süreçte bu durum dikkate alınmayacak kara listede olan çiftçiler dahi kredilerini düzenleme ve yapılandırma imkanı bulabileceklerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir