Zengin Olmak İçin Dualar

Maddi sıkıntılar gerçekten de son derece zorlu süreçlere sebep olmakta ve pek çok kişi bu durumlardan kurtulmak hatta bir daha hiç parasızlık yaşamak istememektedir. Bu noktada zengin olarak refah içinde geçecek bir hayat sürmek isteyen kişilerin sayısı da bir hayli fazla olmakta ve zengin olmak için dualar aramaktadırlar.

Dua konusu dinimizdeki en temel unsurlardan biri olmak ile beraber bilhassa rızk ile ilgili konularda ilk olarak gayretle çalışmak ve çabalamak sonrasında tevekkül ile dua etmek gerekmektedir. Çünkü yalnızca oturup dua ederek zengin olmak hiçbir zaman mümkün olmayacak bir durumdur.Bu sebepten dolayı gerektiği gibi çalıştıktan sonra aşağıdaki duaları etmenin faydalı olacağı umulmaktadır;

  1. İlk olarak yatsı namazından sonra iki  rekat dilek namazı kılmak gerekmektedir. Bu namaz esnasında her rekatta Fatiha’dan sonra zammı sure olarak Ayet-el Kürsü okunması gerekmektedir. Namazımız bitip selam verdikten sonra kalkmadan “ya Hu ya men Hu, La ilahe illa Hu, entel hayyul kayyum, vela şerikelek,velekel mülkü, velekel hamdü, ve inneke ala külli şeyin kadir” duasını okumamız gerekmektedir. Daha sonra ise İsraf-ı Umur duasını okudujtan sonra akabinde üç kere Elhamdülillah, yedi kere salavat-ı şerife, yedi kere besmele ve yüz kere de ”La ilahe illallahul melikul hakkun mubin muhammedur resullullahi sadıkül vağdül emin.” duasını okumamız gerekmektedir.

Bundan sonra ellerimizi açarak içimizden geldiği gibi dua ederiz ve gönlümüzden geçenleri Allah’tan dileriz. Bu ibadete yedi gün boyunca devam etmemiz zenginlik kapısını Allah’ın izni ile açacaktır.

2. Zengin olmak için yapılacak zikirlerden biri de El-Ganiyy ismi şerifini 1060 kere ihlas içinde okumaktır. Her yüz okumadan sonra ardından “kulillahumme malikel mulki tü’til mülke men teşaü ve tenziu l mülke mimmen teşaü ve tüızzü men teşaü vetüzillü men teşaü bi yedikel hayr inneke ala külli şey’in kadir Tülicül leyle fin nehari ve tülicün nehara fil leyli ve tuhricül hayye minel meyyiti ve tuticül hayye minel meyyiti ve tuticül meyyite minel hayyi ve terzüku men teşaü bi ğayri hısab” duasını eklemek de son derece faziletlidir.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir