Yasal Tefeciler Kimdir Nedir Nerede Bulunur Nasıl Ulaşırım?

Günümüz ekonomik dünyasında yaşanabilecek her türlü ihtiyacı kendi imkanlarımız dahilinde giderebilmek son derece zor olmakta bu sebepten dolayı da kimi zaman maddi açıdan destek sağlayacak olan yerler aramak durumunda kalmaktayız. Bu konuda en sık başvurulan ve akla da en yatkın olan yerler bankalar ve benzeri finansal kuruluşlar olsa da söz konusu olan bu yerler kendi talep ettikleri şartlara uyum sağlamayan kişilere hiçbir şekilde hizmet vermemekte ve onların kredi almak için yaptıkları başvuruyu geri çevirerek kabul etmektedir.

Söz konusu olan bu durum karşısında mevcut olan parasal sıkıntılarını giderme konusunda bankalardan ve diğer finansal firmalardan destek alma imkanı bulamayan kişiler para sıkıntıları daha büyüyüp içinden çıkılmaz bir hal almadan kendilerine hem güvenilir ve hem de borç para verme konusunda yardımcı olacak yerler aramakta ve  noktada akıllarına yasal tefeciler gelmektedir.

Tefecilik sistemi paranın var olduğu günden bu yana başka başka isimler ile her zaman uygulanmakta olan borç para verme sistemi olarak devem edegelmiş ve bu sayede de adı geçmekte olan işi yapan kişiler servetlerine servet katmışlardır. Bilindiği üzere tefecilik faiz ya da komisyon karşılığında borç nakit para verme işi olmak ile beraber hali hazırda hiçbir yasal denetime sahip olmadıkları için söz konusu olan borçlandırma işlemi ile alakalı detayları tamamen kendi kafalarına göre belirlemektedirler. Bu durumdan da anlaşılacağı gibi tefecilik sisteminin hiçbir standartizasyonu bulunmamaktadır. Pek çok kişi neden tefecilerin de diğer tüm borç para veren firmalar ya da bankalar gibi belli bir denetime ve  kurala  bağlı olmadığını merak etmekte olup bu konuda verilecek olan cevap bu sistemin tamamen yasa dışı olarak işlediğidir. Başka bir deyiş ile yasal tefeci diye bir şey yoktur ve bu işi yapan herkesin aslında illegal yollar ile hareket ettiğidir.

Tüm bu bilgiler ışığında sizlere tavsiyemiz kendini yasal tefeci olarak tanımlayan kişilere hiçbir şekilde itibar etmeyerek her zaman güvenilir yerlerden borç para almanızdır. Aksi takdirde aşılması zor hatta imkansız problemler ile baş başa kalabilirsiniz.

KAYNAK: TEFECİ.ORG

3 thoughts on “Yasal Tefeciler Kimdir Nedir Nerede Bulunur Nasıl Ulaşırım?”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir