Yapı Kredi Kartsız Para Çekme

Gelişmekte olan teknolojik şartlar hayatın her alanında olduğu gibi bankacılık sektöründe de büyük oranda kolaylıklar sağlamaktadır. Söz konusu olan bu kolaylık arasında bankalara ait ATM’lerden hiçbir karta ihtiyaç duymaksızın para çekme olanağı da mevcut olmak ile beraber ülkemizde hizmet veren bankaların birçoğu kullanıcılarına bu büyük kolaylığı sunmaktadır. Ancak bu konuda en çok dikkat çeken ülkemizin en büyük ve en gelişmiş bankaları arasında bulunmakta olan Yapı Kredi kartsız para çekme işlemidir.

Eğer siz de banka tercihi olarak Yapı Kredi’yi seçmiş iseniz anlatılmakta olan bu olanaktan faydalanma imkanınız bulunmaktadır. Herhangi bir kart ya da başka hiçbir şey gerekmeksizin ATM’ler üzerinden nakit para çekebilme işlemi yapabilmek için ise aşağıdaki listede belirtilmekte olan aşamaların tek tek yapılması yeterli olacaktır. Söz konusu olan bu aşamalar ise şu şekildedir;

  1. İlk aşamada akıllı telefonumuzda yüklü olan Yapı Kredi Bankası mobil uygulamasına giriş yapmamız gerekmektedir,
  2. Daha sonra ise anasayfada bulunmakta olan para çek butonunu tıklamamız açılacak olan yeni ekranda da işlem yapmak istediğimiz hesabı ve çekmek istediğimiz paranın tutarını girmemiz gerekmektedir,
  3. Söz konusu olan bu işlemi yaptıktan sonra mobil bankacılık uygulaması üzerinden bir kamera açılacaktır bu kameraya ATM üzerinde mevcut olan QR kodunu okutmamız yapılması gereken bir sonraki işlem olma özelliğini taşımaktadır.
  4. Yapılmakta olan tüm bu işlemler sayesinde kartsız olarak bankamatikten paramızı çekebilmekteyiz. Eğer istersek seçimimi hatırla butonuna tıklayarak bir dahaki işlemde hiçbir bilgi girmeden işlem yapabilmekteyiz.

KAYNAK: http://www.hazirkredi.net/yapi-kredi-kartsiz-para-cekme.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir