Yapı Kredi Bankası İnternet Bankacılığı Giriş

Gelişen teknolojik şartlara paralel olarak en çok büyüyen mevcut şartlarını en çok iyileştiren sektör bankacılık olmakta ve bu konuda en çok dikkat çeken şubelere gitmeksizin pak çok farklı işlemi yapma olanağı sunan internet bankacılığı uygulamaları olmaktadır. Bu sebepten dolayı bugünkü yazımızda ülkemizin en çok tercih edilen bankalarından biri olan Yapı Kredi Bankası internet bankacılığı giriş işleminden bahsedeceğiz.

İlk aşamada söz konusu olan bu uygulama sayesinde hiçbir banka şubesine hatta ATM’ye bile gitmeye gerek kalmaksızın oturduğumuz yerden pek çok farklı bankacılık işlemini halletme imkanımız bulunmaktadır. Bu çerçevede hem müşteriler hem de banka çalışanları açısından bir hayli kullanışlı olan bu uygulamaya erişmek için ise internete bağlanma olanağı bulabileceğimiz herhangi bir telefon, tablet ya da bilgisayar yeterli olmaktadır.

Bu bankanın internet şubesine giriş yapabilmek için takip etmeniz gereken aşamalar aşağıda belirtildiği gibidir.

a. İlk olarak söz konusu bankanın internet sitesine girmeniz gerekmektedir. Bu sitenin adresi ise www.yapikredi.com‘dur.

b. Bahsi geçmekte olan bu siteye giriş yaptığınız zaman sağ üst köşede “internet bankacılığı” ibaresini göreceksiniz. Bu bölüme tıklayarak giriş yapma işlemini başlatmanız gerekmektedir.

c. Söz konusu olan bölüme tıkladıktan sonra açılacak olan pencerede “bireysel, kurumsal, kart işlemleri, hemen üye ol” gibi seçenekleri göreceksiniz. Bu aşamada kendinize uygun olanı seçmeniz gerekmektedir. Eğer hali hazırda üyeliğiniz varsa bireysel ya da kurumsal kendinize en uygun olan seçeneği tıklamanız gerekmektedir. Daha sonra ise elinizde mevcut olan kullanıcı adı ve şifre ile giriş işlemini tamamlayabilir ve talep ettiğiniz her türlü işlemi yapma olanağı yakalayabilirsiniz.

ç. Ancak hali hazırda bir üyeliğiniz ve buna paralel olarak da kullanıcı adı ya da şifreniz yoksa bu aşamada yapmanız gereken internet bankacılığı bölümü üzerinden, “hemen üye ol” kısmını tıklamaktır.

d. Bu işlemden sonra açılacak olan yeni ekran üzerinden dört aşamalı kayıt sürecini tamamlamanız ve söz konusu olan kullanıcı adı şifreyi edinerek giriş yapma imkanı yakalamanız sağlanmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir