TOKİ Kredi Veriyor Mu? TOKİ Kredileri Başvuruları

Pek çok kişi ekonomik hayatını ve geçimini sürdürebilmek için ne yazık ki kredilere ve borç para almaya mecbur olmakta ve pek çok kişi bu konuda kendine çözüm sunacak yerler aramaktadır. Bu konuda son zamanlarda en çok dikkat çeken konulardan biri de TOKİ kredisi olmakta ve pek çok kişi “TOKİ kredi veriyor mu?” diye merak etmektedir.

Hemen hemen herkesin de bildiği üzere ülkemizde mevcut olan bankaların tamamı kendi şartların uygunluk göstermeyen kişileri geri çevirmekte ve onlara kredi olanağı sunmamaktadır. Bu durumun doğal bir sonucu olarak da piyasada mevcut olan para sıkıntısını çözememiş ve kendine daha başka yollar arayan milyonlarca kişi var  olmaktadır. Mevcut olan banka harici kredi veren yerler pek çok kişinin bahsi geçen problemine çözüm olanağı sunsa da parasal sıkıntı yaşamakta olan oldukça fazla sayıda vatandaş adı geçen bu yerlere güvenmemekte ve bir hayli tedbirli davranmaktadır. Bu yüzden de kendilerine kredi verecek yasal, güvenilir ve daha kurumsal yerler aramaktadırlar. İşte anlatılmakta olan bu durumun doğal bir sonucu olarak sık sık bazı devlet kurumları ya da kurumsal şekilde hizmet veren firmaların da kredi verdiği yönünde söylentiler ortaya çıkmaktadır.

TOKİ İhtiyaç Kredisi Hizmeti

Söz konusu olan bu söylentiler arasında son zamanlarda en çok plana çıkan TOKİ ihtiyaç kredisi ya da direk olarak TOKİ kredisi olmaktadır. Adı geçen bu kurumun tam adı Toplu Konut İdaresi olmakta ve yalnızca bu alanda hizmet sunumu yapmaktadır. Diğer bir deyiş ile TOKİ ihtiyaç kredisi ya da daha başka bir kredi olanağı sunmamakta olup yalnızca ev almak isteyen düşük gelirli kişiler için konutlar inşa etmekte ve adı geçen bu konutları son derece uygun ve bir o kadar makul şartlarda satışa sunmaktadır.

Bu sebepten dolayı size tavsiyemiz anlatılmakta olan bu durumda da olduğu gibi ortaya atılan deyim yerinde ise şehir efsanelerine itibar etmemek ve parasal problemlerinize çözüm olacak yerleri tercih etmeniz yönünde olmaktadır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir