Tavuk Çiftliği Tavukçuluk Teşvik Kredisi

Mevcut olan üretimi destekleyerek ülke üretimine katkıda bulunmak amacı ile yapılmakta olan projelere bir yenisi daha eklenmiş olmak ile beraber bu uygulamaya tavuk çiftliği tavukçuluk teşvik kredisi adı verilmektedir. Adı geçen sistemde ülkemizin beyaz et ve yumurta ihtiyaçlarında kendisine yetmesi bir yana aynı zamanda dış satım yapabilmesi de amaçlanmakta adı geçen sektöre yatırım yapmak adına tavuk çiftliği açmak isteyen kişilere bir hayli uygun şartlarda teşvik kredisi verilmektedir.

Tavukçuluk Destek Ödemeleri

Adı geçen proje kapsamında bu sektöre yatırım yapmak isteyen kişilere 100 bin Türk Lirası’na kadar teşvik ya da kredi ödemesi yapılmaktadır. Desteklenecek olan işler arasında ise;

 1. Kesimlik tavuk yetiştirmek,
 2. Yumurta üretimi yapmak,
 3. Kesimlik hindi yetiştirmek,
 4. Hindi yumurtası üretimi yapmak,
 5. Kesimlik ördek üretimi,
 6. Ördek yumurtası üretimi,
 7. Kesimlik kaz yetiştiriciliği ve
 8. Kaz yumurtası üretmek mevcut olmaktadır.

Bu işler ile alakalı olarak çiftlik kurmak ya da alet edevat almak gibi fiziksel çalışmalar, kümes hayvanı alımı, hayvanları beslemek için yem alımı, hayvanların sağlığı için ilaç alımı ya da buna benzer tüm diğer masraflar ve harcamalar destek ödemesi kapsamında olmaktadır.

Tavukçuluk Destek Ödemesi İçin Gerekli Olan Şartlar

Söz konusu olan bu devlet teşvikinden faydalanmak için gerekli olan şartlardan en önemlileri şu şekilde olmaktadır;

 1. 18 ile 65 yaş aralığında olmak,
 2. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
 3. Kısa adı ÇKS olan Çiftçi Kayıt Sistemi’nde ismimizin bulunması,
 4. Hayvancılık sistemine kayıtlı olmak,
 5. En az üç yıl süre ile hayvancılık ile uğraştığımıza dair belge ibraz edebilmek ya da diğer bir deyiş ile en az üç yıl süre ile hayvancılık yaptığımızı belgelemek,
 6. Kurum tarafında talep edilecek olan diğer şartları yerine getirebilmektir.

Anlatılmakta olan tüm bu şartları taşıyorsanız söz konusu yerden kredi alma olanağınız mevcut olmaktadır. Bu aşamada alacağınız kredinin yaklaşık olarak yüzde seksenlik dilimi ise hibe kapsamında olmakta yani geri ödeme olmaksızın karşılıksız verilmektedir. Bu sistem gerçekten hemen hemen herkes için oldukça büyük avantajlar içermek ile beraber bu konuda planları olan herkese tavsiye edilmektedir.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir