Şubesiz Bankacılık Hizmeti Veren Bankalar

Teknolojik gelişmeleri en hızlı takip eden sektörlerden biri şüphe yok ki bankacılık olmaktadır. Bu kapsamda müşterilerine daha kapsamlı, daha rahat ve daha masrafsız hizmet sunmak amacı ile geliştirilmiş olan şubesiz bankacılık uygulaması gerçekten de pek çok konuda avantajlar sağlamakta ve bu nedenle herhangi bir işlem yapmadan önce şubesiz bankacılık hizmeti veren bankaları araştıran kişilerin sayısı bir hayli fazla olmaktadır. Bu sebepten dolayı ilk olarak bu bankalardan bahsedip daha sonra da bahsi geçen sistem dahilinde yapabileceğimiz işlemleri sıralamak kullanıcılar açısından faydalı olacaktır.

Şubesi bankacılık hizmeti veren bankalar şunlardır;

a. Alternatif Bank,

b. Akbank,

c. Anadolu Bank,

ç. Burgan Bank,

d. Cıtıbank,

e. Denizbank,

f. Fibabanka,

g. QNB Finansbank,

h. Garanti Bankası,

ı. HSBC Bank,

i. Halk Bankası,

j. ICBC Bank,

k. ING Bank,

l. Kuveyt Türk Katılım Bankası,

m. Albaraka Türk Katılım Bankası,

n. Odeabank,

o. N Para,

ö. Pozitif Bank,

p. Şekerbank,

r. Türkiye Finans Bankası,

s. Türkiye Ekonomi Bankası,

ş. Vakıf Bankası,

t. Yapı Kredi Bankası,

u. Ziraat Bankası,

ü. Vakıf Katılım Bankası ve

v. Ziraat Katılım Bankası’dır.

Adı geçmekte olan bu bankaların tümü müşterilerine interaktif ortam üzerinden şubesiz bankacılık hizmeti sunmaktadırlar. Bu hizmetlere erişmek için uygulanacak iki farklı yöntem olmak ile beraber bunlardan ilki akıllı cep telefonlarına indirilecek olan mobil bankacılık uygulamaları kapsamındaki telefon bankacılı hizmetleri olmaktadır. Diğer bir seçenek ise internete bağlanma imkanı bulunan herhangi bir cihaz aracılığı istediğimiz bankanın internet sitesi üzerinden giriş yaparak istediğimiz işlemi gerçekleştirme olanağıdır.

Bu iki sistem dahilinde de yapabileceğimiz pek çok işlem alternatifi bulunmak ile beraber bunlar bankadan bankaya farklılık göstermektedir. Ama genel çerçevede yapılacak olan işlemler; bakiye sorgulama, hesap hareketleri kontrol etme, para transferleri, havale, EFT, kredi kartı hesap hareketleri kontrol etme, kredi kartı borcu ödeme, fatura ödemelerini yapma, fon alımı gerçekleştirme, yatırımları kontrol etme, kredi borcu takibi ya da ödemesi yapma gibi işlemler olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir