Sodexo Nakit Paraya Çeviren Yerler

Bazı iş yerleri çalışanlarına yemek vermek ya da harici olarak yemek parası ödemek yerine bu amaçla kullanabilecekleri biletler vermekte ve bunlardan biri de sodexo kartları olmaktadır. Ancak yemek ihtiyacını kendi şartları dahilinde halletmekte olan çalışanlar adı geçen kartta bulunan parayı kullanabilmek için nakde çevirmeyi başka bir deyişle bu kartı bozdurmayı tercih etmekte ve sodexo kartlarını nakit paraya çevirme hizmeti veren yerlerin arayışı içerisine girmektedirler.

Bu konu ile alakalı olarak hizmet vermekte olan yerler belli bir oranda komisyon alarak kazanç elde etme ve şekilde hizmetlerini sürdürmektedir. Bu oran hizmet veren yerlere göre değişmekle birlikte genel olarak yüzde yirmi olarak belirlenmiştir. Bu yerler söz konusu işlemi resmi olarak yapmamakta, söz konusu işlem sadece bir arz talep süreci sonucunda doğmaktadır. Yani, ellerindeki sodexo kartı bozdurma amacında olan kişiler bu yönde hizmet veren yerler aradığı için belli başlı kişiler ya da dükkanlar söz konusu bu talebe arz oluşturmak ve bu işlem sayesinde de para kazanmak için adı geçen hizmeti verme sürecine girmişlerdir. Çünkü yüzde yirmi oranındaki kazanç oldukça yüksek bir kazanç olmakta ve bu yöntem ile çok iyi kar getirileri sağlanmaktadır.

Eğer biz de elimizde bulunan sodexo kartımızda yüklü olan parayla yemek yemek ya da alışveriş yapmak yerine nakde çevirmek istiyor isek ilk olarak bilmemiz gereken kartta yüklü olan paranın tümünü alabilmemizin mümkün olmayacağıdır. Çünkü anlatılmakta olan işlemi yapmakta olan yerler yüzde yirmi oranında bir kar sağlama karşılığında hizmet vermekte, bu durumda adı geçen kartta yüklü olan her 100 Türk Lirası’ndan  sadece 80 Türk Lirası’nı nakde çevirmemiz mümkün olmaktadır.

Tüm bu şartlar dahilinde kartımızdaki parayı nakde çevirmek sureti ile kullanma kararı verdi isek bu işlemi yapacak olan yerleri internet üzerinden tespit etmemiz mümkün olmakla beraber, hemen hemen her ilde, şehrin büyüklüğüne göre değişmekle beraber en az bir ya da iki tane bu işi yapan yer mevcut olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir