Sigorta Şirketlerinde Unutulan Parayı Sorgulama

Hayat sigortası ya da araç sigortası yapmak günümüzde pek çok kişinin sıklıkla yaptığı işlemlerden biri olmak ile beraber adı geçen bu şirketlerde paralarının unutmuş olan en az 125 bin kişinin var olduğu tespit edilmiştir. Eğer siz de böyle bir durumda olduğunuzu düşünüyorsanız bu konuda sağlıklı ve net bir bilgi almak için yapmanız gereken tek şey sigorta şirketlerinde unutulan paralar sorgulamasını yapmaktır. Bahsi geçen bu işlemin nasıl yapılacağına dair bilmeniz gereken her şey ise yazımızın devamında mevcut olmaktadır.

Unutulan Sigorta Parasını Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Eğer sigorta şirketlerinde hali hazırda hakkınız olan paranızı unuttu iseniz bu para bir karar doğrultusunda Güvence hesabı adı verilen bir hesapta birikecektir. Siz de adı geçen bu hesapta paranız olup olmadığını öğrenmek istiyorsanız yapmanız gereken aşağıdaki gibi olmaktadır.

a. Söz konusu olan bu uygulama kapsamında mevzu bahis olan hesapta birikmiş olan bir paranız varsa bu aşamada işlem yapmakta olduğunuz sigorta şirketinin sizinle iletişime geçmesi gerekmektedir. Bu noktada tarafınıza telefon edilerek bilgi sahibi edilmeniz bir yana adı geçen yerlerde kayıtlı olan adresiniz üzerinden mektup gönderilmesi uygulanacak olan diğer bir alternatiftir. Bu yüzden sigorta şirketinde kayıtlı olan telefon numaranızı ya da ikamet adresini hali hazırda kullandıklarınız olması konusunda dikkatli olmanızı tavsiye ederiz.

b. Eğer adı geçen şirketlerde paranızın olduğu konusunda şüpheleriniz varsa ve şirketinizden gerek telefonla gerekse adresinize gelecek olan mektup yolu ile geri dönüş almadı iseniz bu aşamada iş size düşmektedir. Yapmanız gereken ise evinizi, aracınızı ya da hayat sigortanızı yapmış olduğunuz şirket ile iletişime geçmektir. Bu yöntem ile yazımızın başında da belirtilmiş olan Güvence hesabında paranız olup olmadığını son derece kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Anlatılmakta olan bu süreçler sonucunda eğer sigorta şirketinde almanız gereken bir paranız olduğunu tespit ederseniz hemen bu işlemi yapmak için harekete geçmeli ve hakkınız olan parayı bir aksilik çıkmadan almalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir