Payza’dan Nasıl Para Çekilir?

Gelişmekte olan teknolojik şartlar ödeme sistemlerinde de değişiklikler meydana getirmek ile beraber bu noktada en çok dikkat çeken uygulamalar arasında online ödeme sistemleri yer almaktadır. Ülkemizde bu konuda son zamanlarda adını en çok duyuran uygulama ise Payza olmakta ve pek çok kişi “Payza ne işe yarar?, Payza’dan nasıl para çekilir? Payza nasıl kullanılır?” gibi  konularda bilgi almak istemektedir. Bu sebepten dolayı bugünkü yazımızda söz konusu olan bu ödeme yöntemi ile alakalı olarak belirtilmekte olan bu soruları ve kafalara takılan pek çok farklı soruyu cevaplamaya çalışacağız. Siz de online ödeme sistemleri ile alakalı olarak bilgi almak istiyorsanız yapmanız gereken tek makalemizi dikkatli bir şekilde  okumak olmaktadır.

Payza Nedir?

Bildiğiniz gibi ülkemizde online ödeme yapmak için Paypal adı verilen sistem kullanılmakta iken bu seçeneğin ülkemiz piyasasında çekilmesi büyük bir boşluk ortaya çıkmış neyse ki mevzu bahis olan bu Payza isimli uygulama Paypal yerine kullanılmaya başlamıştır. Anlatıldığı üzere ülkemizde yeni yeni   kullanılmaya başlanan bu sistem ile yapılacak olan işlemlere dair belli başlı detaylar şu şekilde olmaktadır;

Payza’dan Para Çekme İşlemi Nasıl Yapılır?

Bu konu ile en çok merak edilen detay bahsi geçen sistemden para çekmek olmaktadır. İlk olarak söylemeliyiz ki online olarak para alıp göndermek ya da ödeme yapmak için kullanılmakta olan bu sistemden para çekmek ücretsiz olmamakta ve belli bir ödeme yapmak gerekmektedir.

Önceki sistemde yani Payza uygulması ülkemizde kullanıma başlamadan önce para çekme işlemini yapmak yalnızca kredi kartı aracılığı ile yapılmakta idi. Üstelik bu hizmet için yaklaşık olarak sekiz Dolar tutarında bir ödeme yapmanız gerekmekte idi. Anlaşılacağı üzere bu uygulama oldukça zahmetli ve bir o kadar da sıkıntılı idi.

Ancak bu uygulamaya Türk Lirası desteği de gelip ülkemizde de kullanılmaya başlandığından  beri çok daha kolay olmuş ve kredi kartı olmaksızın da para çekmeniz mümkün hale gelmiştir. Ancak yine bu işlem için de ödeme yapmanız gerekmektedir. Ödemeniz gereken tutar ise 10.50 Türk Lirası olarak tespit edilmştir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir