Market Bakkal Şarküteri Açmak İçin Devlet Desteği

Ülkemizde özel teşebbüsleri artırmak ve desteklemek adına pek çok farklı çalışma yapılsa da bunlar arasında son günlerde en çok dikkat çeken market, bakkal, şarküteri açmak için devlet desteği sağlamakta olan projedir. Ülkemizde bu ve benzeri konular ile alakalı olarak çalışmalar yürütmek adına yetkili kurum olan Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme Destekleme İdaresi Başkanlığı ya da kısa adı ile KOSGEB söz konusu olan bu alanlarda iş yapmak istemekte olan kişilere destek ödemeleri ve teşvikler vermek ile beraber bu konuda bilinmesi gereken her türlü detay yazımızın devamında mevcut olmaktadır.

Dükkan Açmak İstiyorum Nereden Para Bulacağım Diyenlere Müjde!!

Eğer siz de ticaretle uğraşmak ve bu kapsamda ufak bir market, bakkal ya da şarküteri açmak istiyorsanız ama bu konuda hamle yapmak için kendinize sermaye bulmakta zorlanıyorsanız bu aşamada KOSGEB hibe ödemeleri imdadınıza yetişecektir.

Her geçen gün küçük esnafın daha da erimesi ve gücünü kaybetmesi onların yerini küresel sermayeye ait olan firmaların almasına sebep olmakta bu durum da yerli ekonomiyi oldukça kötü şekilde etkilemektedir. Mevcut olan bu sıkıntılı durumu gidermek ve KOBİ’leri desteklemek adına verilmekte olan bu hibe ödemeleri pek çok kişinin dükkan açma hayalini gerçekleştirmesine de imkan sağlamaktadır.

KOSGEB Dükkan Açma Kredisinden Nasıl Faydalanabilirim?

Detayları anlatılmakta olan bu hizmetten faydalanmak adına tahmin edileceği üzere ilk yapmanız gereken iş KOSGEB’e başvuru yapmaktır. Bunun için ise gerekli olan en önemli şey KOSGEB iş planı olmaktadır. Açmak istediğiniz yere dair her türlü detayı ve aynı zamanda da adı geçen kuruma olan taleplerinizi belirtmekte olan bu iş planını hazırlamak azami derecede önemli olmak ile beraber kredi alıp alamayacağınız söz konusu olan bu evraka göre belli olmaktadır.

Alacağınız kredinin tutarı ya da hibe ödemesinin yapılıp yapılmayacağı da bu sürece göre belli olmak ile beraber net bir rakam vermek ne yazık ki mümkün olmamaktadır. adı geçmekte olan bu önemli detayları yalnızca başvuru sürecinde öğrenebilme imkanınız mevcut olmaktadır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir