Maaş Yazısı Nedir ve Nasıl Yazılır ?

Eğer siz de bir bankaya kredi başvurusunda bulunduysanız bankalar sizden maaş bordrosu ya da maaş yazısı istemektedir. Örneğin; şehir dışında olan sanayi bölgelerinde çalışanlar muhasebecinin merkezde olmasından dolayı ulaşım sorunu yaşarlar ve maaş bordrosu almakta zorlanırlar. Bunun yerine maaş yazısı yazarak bankaya verebilirsiniz.

Maaş yazısı yazmak dilekçe şeklinde vereceği kuruma itafen yazılan yazıdır. Maaş yazısında bilmeniz gereken bir kaç kural vardır. Maaş yazısını doğru şekilde yazdığınız sürece banka bunu kabul edecektir.

Öncelikle maaşınızın miktarını istediğiniz rakamda yazabilirsiniz. Eğer maaşınızı yüksek gösterirseniz banka kredi vermeyi daha çabuk onaylayacaktır.

Maaş Yazısı Nasıl Yazılır?

Aşağıda ki resimde maaş yazısının nasıl yazıldığını görebilirsiniz. Boşluk kısımlarını doldurarak başvurunuza ekleyebilirsiniz.

maaş yazısı nedir

Yukarıda ki resimde ki kısımları doldurunuz ve firmanın kaşesini bastırınız ve yetkili kişiye imzalama işlemini yaptırabilirsiniz.

Ayrıca bir diğer önemli nokta ise firmanızdan imza sirküsü fotokobisini alarak bankaya götürünüz çünkü imzalar bu şekilde karşılaştırılacaktır. Bu şekilde başvurunuzu yaparak kredinizi siz de alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir