Kredilerimi Kapatmak İçin Kredi Alabilir Miyim?

Mevcut olan para ihtiyaçlarını gidermek için akla gelen ilk yöntem şüphe yok ki bankalar ve onların kredi hizmetleri olmaktadır. Bu sebepten dolayı pek çok kişi her türlü nakit ihtiyacını gidermek adına bankalara müracaat etmekte ve bazen birden fazla kredi almak sureti ile parasal sıkıntılarını çözmeye çalışmaktadır. Ancak söz konusu olan bu birden fazla kredi çekme sistemi uygulamakta olan hemen hemen herkesi sıkıntıya düşürmekte ve çok da çözüm odaklı olmamaktadır. Bu sebepten dolayı da anlatılan durumdan mustarip olan kişiler kredilerimi kapatmak için kredi alabilir miyim diye kendilerine çözüm yolları aramaktadır.

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar

Bankaların sunmakta oldukları kredi hizmeti her ne kadar para ihtiyacı olan kişiler için son derece makul bir çözüm yolu olsa da söz konusu olan  bu olanaktan faydalanmadan bütçe bütçemizi analiz etmek ve ödeyebileceğimiz tutarlarda kredi çekmek önemlidir. Bilhassa ikinci bir krediyi çekmek durumunda kaldığımız zamanlarda azami dikkat göstermek son derece önemli bir konu olmaktadır. Çünkü ödeme gücümüzün üzerinde olan taksit tutarları zaman içerisinde bizi maddi olarak çökertmekte ve daha da borçlu bir hale gelmemize neden olmaktadır. Bu durumun bir sonucu olarak da kontrolden çıkan borçlarımızı ödemek için yine bankalara ihtiyaç duyuyor olmamız bizi kısır döngüye sokacak olan süreçlerden başka bir şey olmamaktadır.

Birkaç farklı yere yapılmış olan kredileri kapatmak için verilen hizmete borç kapatma kredisi ya da borç transfer kredisi ismi verilmek ile beraber ülkemizde hizmet vermekte olan bankaların hemen hemen hepsi kullanıcılara söz konusu olan bu olanağı sunmaktadır. Ancak bu krediyi kullanmak için bankalar tarafından pek çok farklı özelliğe sahip olmamız gerekmektedir. Bunların başında da kredi notumuz, sicilimiz ve gelir durumumuz gelmektedir.

Herhangi bir bankaya mevcut olan kredilerimizi kapatmak için yeni bir kredi almak adına başvuru yaptığımız zaman ilk aşamada kredi notumuza daha sonra da sahip olduğumuz gelirin kredi taksidimizi ödeyip ödemeyeceğine bakmaktadır. Eğer söz konusu olan bu şartlarımız banka açısından uygunluk gösteriyor ise bahsi geçen talebimiz olumlu cevap alacaktır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir