Kredi Nasıl Çıkartılır?

Etrafımızdaki hemen hemen  her yerde; sokakta, iş yerlerinde, duvarlarda, ilanlarda, internette, televizyonda hatta radyo kanallarında bile o kadar sık bir şekilde kredi çıkartılır ibaresine denk gelmekteyiz ki hepimizin aklında ister istemez “kredi nasıl çıkarılır?” sorusu oluşmakta. Son birkaç yıl içerisinde hayatımıza girmiş olan bu kredi çıkartma firmaları aslında sektörde var olan bir boşluğu doldurmuş olmalılar ki piyasada bu kadar hızlı bir şekilde kabul görüp tutuldular ve son derece hızlı ve hatta kontrolsüz bir şekilde çoğaldılar. Nerede ise bankalara alternatif olarak görülmeye başlamış olan bu söz konusu bu firmalar pek çok kişinin dikkatini çekmekte ve vermekte oldukları hizmetin muhtevası ile bilgi sahibi olunmaması da gerçekten merakları üzerine çekmektedir.

KREDİ ÇIKARTAN FİRMALAR NASIL ÇALIŞIR?

kredicikartiliriletisim.net

Pek çok yerden yapılmakta olan araştırmalar bu yerlerin kredi çıkarma hizmetini şu şekilde yaptığını anlatmaktadır;

a. İlk aşamada kendilerine müracaat eden bankalar tarafından çok da makbul görülmeyerek geri çevrilmiş olan kişilerin finansal sicilleri ve kredi notları araştırılmakta ve mevcut durumu tespit edilmekte,

b. Daha sonra zaten içeresinde olan bankacılık sektöründe hizmet veren tüm yerler araştırılmakta ve bahsi geçen kişinin durumuna en uygun banka seçilerek hizmet alması sağlanmakta ve bu sayede elde edilen komisyon da bu firmaların karı olmaktadır.

Bu durumu irdelemek gerekir ise gerçekten de kendine uygun olmayan bankalara gittiği için geri çevrilen ve kredi notu vasat olan kişilere de hizmet veren bankaların var olduğu ve bunların düzgün bir şekilde birleştirildiği çok da yadsınacak bir konu olmamaktadır. Merak edilen bir başka konu hiçbir banka tarafından kredi verilmesinin mümkün olmadığı kişilere söz gelimi kara listede olanlara nasıl kredi çıkartıldığıdır. Bu konuda elde edilen bilgilerden bazıları ise şunlardır;

a. Belli bir komisyon vererek anlaşmalı bankalardan kredi çıkartıldığı ihtimali ya da

b. Direk olarak kendilerinden para verdikleri kişiye bankalardan kredi aldıkları imajı yaratmak. Bir firmadan direk olarak elden para almak yerine bankalardan para almanın daha güvenilir olduğu düşünlür ise bu ihtimal çok da uzak olmamaktadır.

Bu konuda size tavsiyemiz ise mümkün olan en güvenilir ve en bilindik yerlerden hizmet almanızdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir