Kredi Kartıyla Öğrenim Kredisi Borcu Ödeme

Üniversitede okur iken devletten kredi almış olan kişilerin geri ödemelerini yapmak için kullanılmakta olan yöntemlerden biri de kredi kartıyla öğrenim kredisi borcu ödeme işlemi olmakta ve bu sistem tüm öğrencilere oldukça büyük kolaylık sunmaktadır. Bu yüzden bugünkü yazımızda bahsi geçen sistemden faydalanmak isteyen kişilere fikir olması amacı ile merak edilen hemen hemen her detay açıklanmaya çalışılmıştır.

Öğrenim Kredisini Kredi Kartı ile Ödemek Mümkün Mü?

Üniversite okumakta ola öğrencilere maddi destek sağlamak amacı ile devlet tarafından verilmekte olan ve mezun olduktan sonra da geri ödenmesi gereken desteğe öğrenim kredisi adı verilmektedir. Mezun olduktan sonra bahsi geçen sürenin akabinde tarafımıza bir tebligat gelerek ödeme yapmamız talep edilmektedir. Bu aşamada öğrencilik yıllarında öğrenim kredimizi tahsil etmekte olduğumuz Ziraat Bankası geri ödeme aşamasında da muhatap olacağımız banka olma özelliği taşımaktadır.

Bu noktada ödeme yapmak için tercih edebileceğiniz bazı seçenekler yazımızın devamında belirtildiği gibi olmaktadır.

  1. Ziraat Bankası ATM’leri Aracılığı ile Ödeme Yapma: İlk aşamada en kolay ve en hızlı şekilde ödeme yapma olanağı yakalayabileceğiniz seçeneklerden biri adı geçen bankaya ait olan bankamatikler olmak ile beraber son derece kolay bir şekilde ve kartsız olarak ödemenizi yapma olanağı yakalayabilirsiniz.
  2. Ziraat Bankası Mobil Bankacılık Uygulaması Aracılığı ile Ödeme Yapma: Bu kapsamda en çok tercih edilen ve kullanıcılarına kredi kartı ile de ödeme yapma olanağı sunmakta olan seçenekler arasında en çok dikkat çekenlerden biri de adı geçen bankanın mobil bankacılık uygulaması olmaktadır. Ödeme yapma aşamasında ödeme yapılacak hesap sekmesinden kredi kartınızı seçmek bu aşamada yeterli olacaktır.
  3. Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Uygulaması Aracılığı ile Ödeme Yapma: Bahsi geçmekte olan bu öğrenim kredisi taksiti ödeme işlemini kredi kartınız aracılığı ile yapmak istiyorsanız tercih etme olanağı bulabileceğiniz bir başka seçenek de adı geçen bankaya ait olan internet bankacılığı sistemi olmaktadır. Bu aşamada da tıpkı mobil uygulamada olduğu gibi ödeme yapılacak hesap aşamasında ekranda yer alan kredi kartı sekmesini seçmeniz yeterli olacaktır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir