Kredi Kartı Limiti Nasıl Yükseltilir?

Son yıllarda en çok kullanılan ödeme aracı şüphe yok ki kredi kartları olmuş ve bazı durumlarda paranın yerini dahi almaya başlamıştır. Söz konusu olan bu ödeme araçlarının hayatımızda bu kadar önemli bir yer tutması hemen hemen herkesin en az bir adet kredi kartı edinmesine neden olmak ile beraber pek çok harcamanın da bunlar ile yapılması her geçen gün daha da yüksek limitlere ihtiyaç duyulmasına sebep olmaktadır. Söz konusu olan bu durumda olan ve yapacağı harcamalar için daha fazla limite ihtiyaç duyan kişiler kredi kartı limiti nasıl yükseltilir diye yol ve yöntemler aramaktadır.

Bankaların en çok kar ettiği uygulamalardan biri kredi kartları olmasına rağmen bu konuda hizmet vereceği kişileri de tercih ederlerken de başvuru yapan kişileri son derece sıkı bir eleme sürecine tabii tutmaktadırlar. Bununla birlikte hali hazırda kredi kartı sahibi olan kişilerin kart limiti yükseltme talepleri de ilk önce değerlendirme sürecine tabii tutulmaktadır. Bu aşamada en önemli olan konu ise ellerinde mevcut olan kredi kartlarının taksitlerini ne kadar düzenli ödedikleridir.

Diğer bir önemli detay ise söz konusu olan limitini yükseltmek isteyen kişilerin gelir seviyesi olmaktadır. Bu noktada talep edilen limite yönelik olan harcamaları karşılayacak kadar geliri olmayan kişiler büyük ihtimal ile geri çevrilecektir. Bu sebepten dolayı bankalara bahsi geçen talep ile gitmeden önce geçmişte yapmış olduğumuz ödemeleri ve mevcut olan gelirimizi değerlendirmek son derece önemli olmaktadır.

Eğer söz konusu olan özelliklerimiz olumlu ise yüksek ihtimalle biz talep etmeden önce bankalar bizimle iletişime geçecek ve söz konusu olan limitimizi yükseltmek isteyip istemediğimizi soracaktır. Ancak böyle bir istem gelmediği halde söz konusu olan işlemi yapmak ister isek bunu direk banka şubelerine giderek, çağrı merkezlerini yedi gün yirmi dört saat arayarak, mobil bankacılık ya da internet bankacılığı uygulamaları aracılığı ile başvuru yapabiliriz. Kısa bir değerlendirme sürecinden sonra bankalar olumlu ya da olumsuz sonucu bildirmek için bizimle iletişime geçecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir