Kredi Kartı Kullanmadan Nasıl Kapatılır?

Bankaların en çok kullanılan ve fonksiyonel olan hizmetlerinden biri kredi kartları olmakta ve ülkemizdeki hemen hemen herkesin en az bir tane söz konusu olan bu araçtan bulunmaktadır. Pek çok işlemin oldukça rahat bir şekilde yapılmasını sağlamakta olan kredi kartı uygulaması sadece kullanıcılar için değil bankalar için de bir hayli önemli olmakta ve son derece yüksek tutarlı kazançlar bu sistem sayesinde bankaların kasalarına girmektedir. Bu durum bazen kötü sonuçlar da doğurmakta olup bunlardan biri de bankaların kar elde etmek amacı ile müşterilerine talepleri olmaksızın kredi kartı göndermeleri olmakta ve bu durum karşısında pek çok kişi kredi kartı kullanmadan nasıl kapatılır merak etmektedir.

 

Kredi kartı kullanmak pek çok farklı konuda avantajlar sağlasa da bu hususta planlı ve bütçe şartlarına uygun harcama yapmak ve bu doğrultuda kredi kartı edinmek son derece önemli bir konu olmaktadır. Hali hazırda bütçesi kısıtlı ve ödeme gücü düşük olan kişilerin kredi kartı alması ya da mevcut durumuna uygun bir şekilde kart edinmiş olan kimselerin yeni bir kart edinmesi son derece sıkıntılı bir durum olmakta ve hatta maddi çöküşlerin temelini oluşturmaktadır. Bu sebepten dolayı bankaların müşterilerinin talepleri söz konusu olmadan ya da onların onayları alınmaksızın göndermekte oldukları kredi kartları gerçekten çok yanlış sonuçlar doğurmakta ve bu sebepten dolayı da çok makul bir uygulama olma özelliği taşımamaktadır.

Eğer siz de yukarıda anlatıldığı gibi talebiniz olmadan banka tarafından kredi kartı gönderilmesinden dolayı mağdur oldu iseniz yapmanız gereken işlemlerden ilki mevzu bahis olan kartı size getirmiş olan  kuryeden teslim almamanızdır. Pek çok bankanın kartı bu şekilde direk olarak iptal olmaktadır. Ancak kimi zaman bahsi geçen bu sistemi uyguladıktan sonra kartın iptal olduğunu düşünmekte olan kişilere bir süre sonra kart aidatı borcu gelmekte bu da kartın iptal olmadığı anlamına gelmektedir. Bu duruma düşmemek için ve iptal etme işlemini garantiye almak adına bankayı arayarak direk olarak kart iptali işlemi yaptırmak son derece önemli olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir