Kredi Kartı ile Başka Bankanın Kredi Kartı Borcu Kapatılır Mı?

Borç ödemek günümüz şartlarında her geçen gün daha da zorlaşmakta iken vatandaşlarımız bunun için son derece farklı yol ve yöntemler denemek zorunda kalmaktadırlar. Bunlar arasında son zamanlara en çok dikkat çeken bir kredi kartı ile başka bir kartın borcunu ödemek olup bu konuda pek çok kişi “Kredi kartı ile başka bankanın kredi kartı borcu kapatılır mı?” diye merak etmekte ve bu konuda bilgi almak istemektedir.

Parasal olarak bunalmak ve geçinmekte zorlanmak günümüzde milyonlarca kişinin ortak problemi olmaktadır. Pek çok kişi ne yapıp edip bir şekilde geçimini sağlamak için türlü türlü yöntemler denemekte ve bu şekilde yaşamını sürdürmektedir. Yazımızın başında da belirttiğimiz üzere bu işlemlerden biri de bir kredi kartı ile başka bir kredi kartının borcunu ödemek olmaktadır. Bu seçenek ilk aşamada kulağa çok kullanışlı ve akla uygun gelmese de oldukça sık bir şekilde uygulanmakta ve pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir.

Eğer siz de söz konusu olan bu sistemi kullanmak ve bu şekilde borçlarınız az da olsa kontrol altına almak istiyorsanız yapmanız gereken tek şey yazımızın devamında detaylı olarak anlatılmaktadır.

Bir Kredi Kartı ile Başka Bir Kredi Kartının Borçlarını Ödemek Mümkün Müdür?

Bu soruya verilecek olan cevap olumlu yöndedir. Nasıl yapılacağı ise iki farklı başlık altında anlatılabilmektedir.

  1. Mevcut Olan Kredi Kartının Kullanarak

Elinizde iki farklı kredi kartı var ise borçlarınızı ödemekte zorlanıyorsanız yapmanız gereken tek şey nakit avans yolu ile borçlarınızı kontrol altına almak olmaktadır. Bahsi geçen bu yönteme halk dilinde kredi kartına takla attırmak adı verilmekte ve pek çok kişi bu şekilde geçimini sağlamaktadır. Elinizdeki para ile ilk önce bir kredi kartının borcunu ödeyip daha sonra da açılan limit kadar nakit avans çekebilirsiniz. Bu parayı da yine diğer kartın borcunu ödemek için kullanıp sonra tekrar nakit avans olarak alabilirsiniz.

2. Yeni Bir Kredi Kartı Alarak

Bahsi geçen işlemi yapmak için eğer şartlarının uygun ise limiti yüksek bir kredi kartı alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir