KOSSGEB İş Planı Proje Örnekleri

Ülkemizde mevcut olan özel teşebbüsleri arttırmak ve kalitelerini yükseltmek yıllardan beri süregelen bir devlet politikası olmak ile beraber bu aşamada hizmet vermekte olan yerlerin başında Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı yani kısa adı ile KOSGEB gelmektedir. Bu yer yatırımcı ve girişimcileri desteklemek adına onlardan iş planları talep etmek ile beraber söz konusu olan bu planlar kredi, hibe, teşvik ya da destek ödemeleri için azami önem taşımakta ve bu yüzden de bugünkü yazımızın konusu KOSGEB iş planı proje örnekleri olmaktadır.

KOSGEB İş Planı Nedir?

Adı geçmekte olan bu belge KOSGEB’den kredi ya da hibe almak için başvuru yaptığımızda ibraz etmek zorunda olduğumuz en önemli evrak olma özelliği taşımaktadır. Çünkü kurmak istediğimiz iş ya da mevcut olan işletmemize yönelik olan yatırım ile alakalı olan her türlü detayı bu iş planları ile belirtmekte buna yönelik olarak destek talep etmekteyiz. Bu yüzden adı geçmekte olan iş planı projelerini hazırlamak son derece önemli ve aynı zamanda hassas bir konu olmaktadır.

KOSGEB İş Planı Nasıl Hazırlanır?

Bu belgenin ne denli önemli olduğu yukarıda da belirtilmek ile beraber hazırlanması aşamasında azami derecede dikkatli olmak gerekmektedir. Dikkat etmemiz gereken konuların başında da şunlar gelmektedir;

A. İlk olarak mevcut olan iş planınız ile alakalı olan her türlü detayı anlatmanız gerekmektedir.

B. Yapacağınız işin sektörü ve nerede iş yapacağınız bu konuda çok önemlidir.

C. Diğer bir önemli detay ise işletmenizde istihdam edeceğiniz kişi sayısıdır. Bu detayı da açıklamalı olarak belirtmeniz önemli olmaktadır.

Ç. İş yerinizin fiziki yapısı da son derece önemli olmakta ve bu konuda hemen hemen her ayrıntıyı belirtmeniz gerekmektedir.

D. Yapacağınız işin tespit etmekte olduğunuz yerde işleyeceğini ve kar sağlayacağını da kanıtlamanız bir başka önemli detaydır.

Bu noktada eğer tecrübeniz yoksa size tavsiyemiz bir iş planı proje örneği bularak incelemeniz buna yönelik olarak evrak hazırlamanızdır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir